Yükleniyor...

SkyBridge Capital 310 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonunu Başlattığını Duyurdu

2020 yılında kaydedilen boğa koşusunda, kurumsal yatırımcılar büyük bir pay sahibiydi

bitcoin dolari yener mi

2020 yılında kaydedilen boğa koşusunda, kurumsal yatırımcılar büyük bir pay sahibiydi. Görünüşe bakılırsa Bitcoin, 2021 yılında da kurumsal yatırımcıların favorisi olmaya devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anthony Scaramucci’nin varlık yönetim şirketi SkyBridge Capital’in kendi Bitcoin fonunu başlatacağı haberi geçtiğimiz haftalarda medyaya yansımıştı. Reuters, 4 Ocak 2021 itibariyle SkyBridge Capital’in Bitcoin fonunun resmi olarak kurulduğunu duyurdu.

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ın iletişim direktörü olarak kısa bir süre görev yapan Anthony Scaramucci, Paul Tudor Jones ve Ruffer Investment Management ile birlikte Bitcoin’i benimseyen erken dönem kurumsal yatırımcılar arasına katıldı.

Kurumsal yatırımcı akını yaşanmasına rağmen lider kripto para birimi Bitcoin, volatilitesinden hiçbir şey kaybetmedi. Öte yandan şu ana kadar hükümetlerden de ayakları yere basan bir düzenleme hamlesi gelmedi. Bu nedenle kurumların büyük bir kısmı Bitcoin‘i yüksek riskli bir yatırım aracı olarak değerlendiriyor.

SkyBridge 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonunu Başlattı

Önde gelen hedge fonlarından biri olan SkyBridge, yönetimi altındaki 3 milyar dolarlık ana fonun 310 milyon dolarlık kısmını Bitcoin fonu için ayırdığını duyurdu.

SkyBridge‘in bu hamlesi, Bitcoin’in 34 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından geliyor. Popüler kripto para birimi 2020 yılında yaklaşık 4 kat değer kazanarak  yılı zirvede tamamlamıştı.

Hedge Fund Research (HFR) verilerine göre, kripto para odaklı hedge fonları Kasım ayında yaklaşık %52 kazanç sağlayarak yılbaşından bu yana getirileri %156 seviyesine çıkardı.

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x