Yükleniyor...

Skyward Finance, Hack Saldırısında 3 Milyon Dolar Kaybetti

Near tabanlı launchpad projesi Skyward Finance, akıllı sözleşme açığından hack saldırısına uğrayarak 3 milyon dolar kaybetti.

Skyward Finance Hack Saldirisinda 3 Milyon Dolar Kaybetti

Near tabanlı launchpad projesi Skyward Finance, akıllı sözleşme açığından hack saldırısına uğrayarak 3 milyon dolar kaybetti.

Kripto para piyasası üzerinde hack saldırıları engellenemiyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan saldırılar arasında, Deribit borsası ve Mango Markets dikkat çekti. Kripto projelerinin ağ yapılarındaki açıklardan yararlanan bir grup hacker, varlıkları ele geçirmeye devam ediyor. Hack saldırısına maruz kalan bir diğer proje Skyward Finance oldu. Launchpad projesi ciddi bir kayıp verdi.

Skyward Finance, Akıllı Sözleşme Açığından Saldırıya Uğradı

Near Protocol üzerinde inşa edilen launchpad projesi Skyward Finance, akıllı sözleşme açığı verdiği için milyon dolarlık zarara uğradı.

Projenin ekibi konuyla ilgili açıklama yaptı. Ekip, Skyward fonlarının bir sözleşme açığından yararlanılarak boşaltıldığını belirtti. Saldırıyı kabul eden ekibe, topluluk yoğun eleştiride bulundu.

Güvenlik hizmet sağlayıcısı BlockSec, yapılan bu ağ saldırısının sadece bir işlemle gerçekleştiğini duyurdu. Bu işlemde hacker, Skyward varlıklarının sözleşmesine bir döngüde sızdı. Döngüye, 1.1 milyon adetten fazla Near token’ini kullanarak dahil oldu.

Son saldırılar ile birlikte, 44 hack saldırısı ve 650 milyon dolardan fazla kayıp arşivlere işlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner