Yükleniyor...

SMS ile Kullanılan Bitcoin Cash (BCH) Servisi Türkiye’de!

Yerel para birimlerinde artan volatilite nedeniyle kripto para birimlerinin popülerisinin yükseldiği ülkemizde ve Arjantin'de SMS mesajlarını kullanarak Bitcoin Cash (BCH) işlemlerini gerçekleştiren CoinText.

Bitcoin Cash BCH SMS

Yerel para birimlerinde artan volatilite nedeniyle kripto para birimlerinin popülerisinin yükseldiği ülkemizde ve Arjantin’de SMS mesajlarını kullanarak Bitcoin Cash (BCH) işlemlerini gerçekleştiren CoinText.io faaliyete girdi.

CoinText, cep telefonu numaralarına veya BCH adreslerine para gönderilmesini sağlıyor. CoinText, yeni insanları kripto para birimine tanıtmayı çok kolay hale getiren internet, mobil uygulamalar, hesaplar veya şifreler gerektirmiyor.

Servis iPhone, Samsung ve hatta eski Nokia cep telefonları da dahil olmak üzere her türlü cep telefonunda çalışıyor.  Telefonunuz telekom servisiniz ile SMS mesajları gönderip alabildiği sürece CoinText’i kullanabilirsiniz.

CoinText kurucusu ve CTO Vin Armani “Bitcoin daha iyi bir para birimidir” diyor ve ekliyor; “Birçok Türk ve Arjantinli zaten yüksek enflasyon nedeniyle bunu anlıyor. Kripto para birimlerini kullanmalarına yardımcı olacak araçlar sunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Daralan Venezüella Bolivarı’ndan sonra Arjantin Pezosu ve Türk Lirası, 2018’de başta ABD Doları’na karşı en büyük düşüşü yaşadı. Türk Lirası dolar karşısında yaklaşık yüzde 40, Arjantin Pezosu ise yaklaşık yüzde 60 değer kaybetti.

Armani, “CoinText’ten önce bir cüzdan yazılımı indirmeniz veya ilk kripto paranızı almak için bir borsaya katılmanız gerekiyordu. Ve arkadaşlarınızında aynı süreci takip etmelerini sağlamak zorundaydınız. Şimdi telefonlarına para gönderebilirsiniz” diyerek geleneksel sürecin ne kadar zor işlediğine atıfta bulunuyor.

CoinText kullanıcıları, cüzdanlarını bakiyelerini görmek için “BALANCE” gibi basit SMS komutları ile cüzdanlarını kontrol edebilir ve cüzdan adresini görüntülemek için “RECEIVE” SMS komutunu kullanabilirler.

Kullanıcılar, “SEND $ 1 PHONENUMBER” gibi mesaj komutlarıyla yerli veya yabancı cep telefonu numaralarına para gönderebilir. 2FA kodu girdikten sonra işlemler Bitcoin Cash (BCH) blok zincirinde anında çözümleniyor.

Türkiye’deki kullanıcılar, 908505400651 numaralı telefona BASLA komutunu SMS ile göndererek yeni bir CoinText cüzdanı edinebilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x