Yükleniyor...

Snapcash, Nakit Transfer Hizmetlerinde Square ile Ortaklık Kurdu

Kullanıcıların birbirleri anlık olarak fotoğraf paylaşmasına ve mesajlaşmasına imkan veren Snapchat, 17 Kasım 2014 tarihinde yeni hizmeti Snapcash'i duyurdu.

Snap Money

Kullanıcıların birbirleri anlık olarak fotoğraf paylaşmasına ve mesajlaşmasına imkan veren Snapchat, 17 Kasım 2014 tarihinde yeni hizmeti Snapcash’i duyurdu. Snapcash ile Snapchat platformu üzerinden kullanıcılar arasında nakit transferi yapabiliyorsunuz.

Snapchat ve ödeme hizmetleri geliştiren Square ortaklığında başlatılan proje, iki tarafa da çok büyük avantajlar sunmakta. Haber bloglarından derlenen bilgilere göre Square; Snapchat’in sahip olduğu büyük ölçüdeki kullanıcıya erişim sağlayabilirken, aynı zamanda Snapchat’e kayıt olan kullanıcılar Square platformunda da hesap açmış olacaklar.

Snapcash’in kullanıcılara sunduğu hızlı para aktarım mekanizması, Square’in kullanıcılara sunduğu güvenlik hizmeti ile de tamamlanmış bulunuyor. Şirket blogunda yer alan bilgiye göre Snapcash şu şekilde çalışıyor: “Kullanıcılar basit bir şekilde Snapchat üzerindeki konuşma penceresine geçip, dolar sembolü ve gönderecekleri miktarı yazarak yeşil butona basarlar. Böylece para kullanıcının hesabına aktarılmak üzere işleme alınır. Eğer karşıdaki kullanıcının hesabı yok ise, kullanıcı kayıt olana kadar para işleme alınmaz ve 24 saat içerisinde göndericinin hesabına geri yatırılır.”

Şu anlık sadece ABD’deki 18 yaş üzerindeki kullanıcılara hizmet verecek olan Snapcash, gelecek günlerde iOS ve Android cihazlardaki uygulamalarda kullanılabilir olacak.

D5J7drU
Snapcash ve Bitcoin ile yapılan para transferi karşılaştırılması.

Mobil ödeme ve para transflerlerinde PayPal ve benzeri firmalara rakip olabilecek bu hizmet, kullanıcılar arasında hızlı ve basit para transferi sağlayarak bu alanda piyasada etkin rol üstlenebilir. Bitcoin’in de son zamanlarda kullanıcılar tarafından çokça rağbet görmesi, Snapcash’in hitap edeceği kullanıcı kitlesini önceden hazırlamışa benziyor.

Snapchat’in bu hizmet için ortaklık kurduğu Square’in de Bitcoin ödemeleri kabul ettiğini belirtelim.

Öne çıkarılan görsel, Mashable
Resim kaynağı, Imgur

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x