Yükleniyor...

Snowden: Dolar Bitcoin Karşısında %99 Değer Kaybetti

Bir gizlilik hareketi öncüsü olan Edward Snowden, attığı bir tweet ile Bitcoin’in ABD Doları karşısında elde ettiği zafere işaret etti

snowden dolar bitcoin karsisinda yuzde 99 deger kaybetti

Bir gizlilik hareketi öncüsü olan Edward Snowden, attığı bir tweet ile Bitcoin’in ABD Doları karşısında elde ettiği zafere işaret etti. Snowden, doların Bitcoin karşısında %99.93 değer kaybettiğine dikkat çekti.

“Bugün, 2013’ten bu yana doların Bitcoin karşısında %99.93 değer kaybettiğini öğrendim.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve potansiyel olarak ilk kez 20.000 dolar üzerine çıkmaya bu kadar yakın. ABD doları, Bitcoin yaratıldığından bu yana BTC karşısında %99 değer kaybetti.

Bu hayal etmesi zor bir senaryo ancak Edward Snowden’ın işaret ettiği gibi gerçek verilerle destekleniyor. Edward Snowden, bir gizlilik hareketi öncüsü olarak kabul ediliyor ve herkesin yanıbaşında gerçekleşen kitlesel gözetlemeye dikkat çeken gizli NSA belgelerini sızdırarak önemli bir ün kazanmıştı.

Snowden gibi dijital mahremiyetin erken koruyucuları ve inançları, doları ve ABD’nin sahip olduğu kontrolü ele geçirmek için Bitcoin’in yaratılmasının yolunu açtı. Snowden’in 2013’ten beri izlediği yol, ABD dolarının Bitcoin karşısında %99,93’e kadar düşmesine neden oldu.

ABD Doları 2013’ten Bu Yana Bitcoin Karşısında %99.93 Düştü

Burada bir ICO‘dan doğan ve kripto balonu patladıktan sonra, BTC’ye karşı %99,93 düşen shitcoin’lerden bahsedilmiyor. Söz konusu olan şey, küresel rezerv para birimi olan ABD Doları.

Dolar küresel olarak baskın olduğu için, diğer tüm varlıkların değişim değerinin belirlendiği para birimidir. Aynı zamanda kripto paralar, forex, hisse senetleri ve daha fazlasına karşı en yaygın alım satım çiftidir. Aslında, tüm paranın şu anki ölçüsüdür.

snowden dolar bitcoin karsisinda yuzde 99 deger kaybetti 1

BTCUSD grafiğini tersine çevirirseniz, doların 2013’ten bu yana lider kripto paraya karşı ne kadar düştüğünü gösteren bir USDBTC grafiğine sahip olursunuz. Snowden’in belirttiği gibi, on yıldan daha kısa bir sürede %99.93 oranında tam bir düşüş oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x