Yükleniyor...

Societe Generale Stablecoin Çıkarıyor

Fransız bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Societe Generale, özel dijital varlık kolu aracılığıyla Ethereum tabanlı bir stablecoin çıkaracağını duyurdu.

Societe Generale defi makerdao basvurusu kredi

Fransız bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Societe Generale, özel dijital varlık kolu aracılığıyla Ethereum tabanlı bir stablecoin çıkaracağını duyurdu. 

Societe Generale, 20 Nisan’da yaptığı duyuruda kurumsal müşterileri hedefleyen, euro destekli stablecoin’ini piyasaya süreceğini açıkladı. EUR CoinVertible adını alacak olan stablecoin’in kısaltması ise EURCV olacak. Yeni dijital varlık, yalnızca Societe Generale’in mevcut Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme prosedürleri aracılığıyla kabul ettiği yatırımcılar tarafından kullanılabilecek. 

MiCA Çerçevesine Uygun Olarak Geliştirildi

Konu ile ilgili açıklama yapan Societe Generale-Forge CEO’su Jean-Marc Stenger, şu ifadeleri kullandı:” Önümüzdeki haftalarda Societe Generale-Forge, potansiyel müşterilerin ilgisini değerlendirecek ve kademeli olarak benimsenmesi için sorularına yanıt verecek.” 

Piyasaya sürülmesi beklenen bu stablecoin, kripto ticaret platformları da dahil olmak üzere uygun piyasa platformları aracılığıyla yalnızca kurumsal nitelikli yatırımcılara sunulacak. Açıklamalara göre EURCV, geleneksel sermaye piyasaları ile dijital varlıklar ekosistemi arasındaki boşluğu doldurmak amacıyla tasarlandı. SG-Forge, zincir içi işlemler için yeni bir uzlaştırma varlığına yönelik artan talebe yanıt olarak dijital varlığı piyasaya sürmeye karar verdi. 

EURCV’nin faydaları arasında kurumsal hazine, nakit yönetimi, nakit havuzlama faaliyetleri, zincir içi likidite fonlaması ve refinansman için yeni çözümlerin etkinleştirilmesi yer alıyor. 

Ayrıca EURCV, Kripto Varlık Piyasaları veya MiCA çerçevesi olarak da bilinen Avrupa dijital varlık düzenlemelerine uygun olarak geliştirildi. 

Fransa’nın en büyük bankalarından biri olan Societe Generale, son birkaç yıldır kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi ile ilgileniyor. Şirket, Eylül 2022’de Security Services iştiraki aracılığıyla kripto fon yöneticileri için saklama hizmetleri başlattı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner