SoftBank, FTX Yatırımlarından Zarar Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

SoftBank, FTX Yatırımlarından Zarar Etti

Japon yatırım devi SoftBank'ın, FTX çöküşüyle birlikte 100 milyon dolar zarar beklediği belirtildi.

SoftBank FTX Yatirimlarinda Zarar Etti

Japon yatırım devi SoftBank‘ın, FTX çöküşüyle birlikte 100 milyon dolar zarar beklediği belirtildi.

Kripto para borsası FTX, yaşadığı çöküş ile birlikte küresel ekonomiyi de etkiledi. Birçok yatırım şirketleri, yaşanan çöküşün ardından zarar bildirmeye başladı. Genellikle kripto endüstrisi tarafından desteklenen FTX, kripto dışındaki yatırım şirketlerinin de ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu şirketlerden biri olan SoftBank, FTX için ciddi bir yatırımlarda bulundu. Yaşanan son çöküşün de etkisiyle, şirketin resmi olarak ne kadar zarar ettiği açıklanmadı. Ancak bazı analistler, Japon yatırım devinin 100 milyon dolara yakın zarar ettiğini dile getirdi.

SoftBank, FTX için Ciddi Yatırımlar Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya merkezli küresel yatırım devi SoftBank, milyarlarca dolarlık yatırımlarının arasına FTX şirketini de eklemişti. FTX tarafından konuyla ilgili açıklamalar da geldi. Kripto borsası, SoftBank’ın da içinde olduğu bir grup yatırımcıdan 1.3 milyar dolarlık bir yatırım aldığını aktarmıştı.

SoftBank şirketine yakın bir kaynak tarafından gelen açıklamaya göre, yatırım şirketinin yaptığı 100 milyon dolarlık hisse yatırımı zarar etti. Şirket, henüz bu konuyla ilgili bir bilanço yayınlamadı. Ancak analistler, zararın belki de milyarlarca doları bulabileceğinden endişeleniyor.

Son çöküşün yarattığı kara bulutlar, henüz piyasayı rahat bırakmadı. Yaşanan depremin ardından, enkazlar ortaya çıkmaya başladı. Günün erken saatlerinde BlockFi, FTX olaylarından etkilendiği için işlemlerini kapattığını belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x