Yükleniyor...

Şok İddia! BitMEX CTO’su Adli Makamlarla İşbirliği mi Yaptı?

BitMEX CTO'su Samuel Reed, ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanmış ve tutuklanmıştı.

BitMEX CTOsu Adli Makamlarla Isbirligi mi Yapti Iste O Iddialar

BitMEX CTO’su Samuel Reed, ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanmış ve tutuklanmıştı. Reed daha sonra 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı. Reed, bu miktarın 500 bin dolarını nakit ödedi.

31 yaşındaki Reed, Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmesi ve BitMEX’te yeterli bir kara para aklama ile mücadele (AML) programı oluşturmaması nedeniyle suçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kripto para topluluğu tarafından bilinen isim Stephen D. Palley, sadece 500 bin dolar ödenmesinin fazlasıyla hoşgörülü bir tutum olduğunu dile getirdi.

 

Konuyla alakalı olarak konuşan Palley, yaşanan bu durumdan hareketle Reed’in adli makamlar ile işbirliğine gitmiş olma ihtimalinden bahsetti. Palley, şunları söyledi:

“Görünüşe göre Bitmex’in CTO’su tutuklandı, Latham’dan bir avukat onun için çalıştı kefalet bedeli 5m dolar olarak belirlendi 500 bin dolar ödeyerek serbest bırakıldı. Oldukça hoşgörülü salıverilme koşulları. İşbirliği yaptığına veya yapacağına inanmalıyım. Tabii ki bu benim açımdan tam bir spekülasyon ama bu noktada adamın dönmesi için çok güçlü bir teşvik. Federaller kefaletle serbest bırakılabilir veya tahliyede önemli ölçüde daha katı koşullar empoze edebilirdi. Bu harika değil ama çok daha zahmetli olabilir.”

Neler Yaşanmıştı?

31 yaşındaki Reed, ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de suçlanarak Massachusetts’te tutuklanmıştı. Konuyla ilgili olarak sadece Reed değil aynı zamanda kurucu ortaklar Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Gregory Dwyer de suçlanmıştı. Dün de haberini sunduğumuz gibi BitMEX bu olayların ardından dört yöneticinin de görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Çeşitli iddialara göre şu ana kadar yaklaşık 435 milyon dolar değerinde Bitcoin, BitMEX’ten çekildi.

Analistler bu durumun kısa vadede sıkıntılı ama uzun vadede Bitcoin için iyi bir şey olacağını dile getirmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner