Şok iddia: Elon Musk'ın projesiyle dolandırıcılık yaptılar! • Coinkolik
Yükleniyor...

Şok iddia: Elon Musk’ın projesiyle dolandırıcılık yaptılar!

Zincir üstü araştırmacısı ZachXBT, Elon Musk'ın yapay zeka girişimine ithafen çıkartılan GROK token'ın dolandırıcılık olduğunu iddia etti.

Elon musk dolandırıcılık grok token

Zincir üstü araştırmacısı ZachXBT, Elon Musk’ın yapay zeka girişimine ithafen çıkartılan GROK token’ın dolandırıcılık olduğunu iddia etti.

Kripto sektöründe yeni bir olay bomba etkisi yarattı. Elon Musk’ın yapay zeka girişimi Grok AI adına piyasaya sürülen anonim bir kripto parada yüzde 50’ye yakın düşüş yaşandı. Söz konusu düşüş, zincir üstü araştırmacısı ZachXBT’nin iddialarıyla derinleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ZachXBT’nin X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda kripto para borsaları MECX, Gate.io ve Bitget’te de listelenen GROK token’ın dolandırıcılık olduğunu iddia etti.

Elon Musk’ın adıyla yükseldiler ve borsalarda listelendiler

Elon Musk, yeni bir yapay zeka girişimi Grok AI’yi tanıttı. Söz konusu proje ChatGPT benzeri bir platform olarak piyasaya sürüldü. Diğer taraftan kripto girişimcileri Grok AI adını kullanarak kripto paralar çıkarmaya başladılar. Bir dizi kripto para arasından GROK adlı bir token yüzde 13 bin yükseldi ve ilgiyi arkasında topladı. GROK öyle yükseldi ki MEXC, Gate.io ve Bitget gibi kripto borsalarında listelendi.

Kripto yatırımcılarının dikkatini çeken GROK gün içerisinde gündeme düşen sansasyonel bir olay ile çalkalandı. Zincir üstü araştırmacısı ZachXBT, 160 milyon dolar piyasa değerine ulaşan GROK token’ı oluşturan şahısların dolandırıcı olduğunu iddia etti. Projeye dolandırıcı yakıştırması yapıldıktan sonra GROK fiyatı yüzde 50’ye yakın düştü.

ZachXBT, GROK token’ı oluşturan X hesabının, yeni bir kripto para oluşturmak için kullanıldığını ifade etti. İddialara göre bu anonim şahıs, birçok kripto para birimini oluşturuyor ve anında rug pull (dolandırıcılık) gerçekleştiriyor.

GROK elon musk

Merkezi borsalarda da alım satıma sunulan GROK dolandırıcılık iddialarının etkisiyle 0,02 dolar seviyelerinden 0,01 dolara kadar geriledi. Binlerce kripto yatırımcısı mağduriyet yaşadı. Coinkolik olarak geçtiğimiz gün GROK token’ın yüzde 13 bine yakın yükseliş yaşadığını ve tehlike çanlarının çaldığını belirtmiştik. Tam da bu haberin ertesi gününde GROK binlerce yatırımcıyı mağdur eden bir düşüş yaşadı.

Likiditesi sadece 3,5 milyon dolar civarında seyreden GROK token, halihazırda kâr elde eden milyon dolarlık cüzdanların toplu satış ihtimalini gündeme getirmişti. Tam da düşünüldüğü gibi oldu ve dolandırıcılık iddialarının ardından milyon dolarlık cüzdanlar satış yapmaya başladı. Beraberinde gelen panik satışları da GROK fiyatını dibe çekmeye yetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x