Yükleniyor...

Solana CEO’su, Bir Eleştiriye Sert Çıkıştı

Solana Labs kurucusu ve CEO'su Anatoly Yakovenko, Solana'daki ağ kesintilerinin zincir içi oylamadan kaynaklandığı yönündeki iddialara "cehalet" yorumunda bulundu.

yakovenko solana

Solana Labs kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana‘daki ağ kesintilerinin zincir içi oylamadan kaynaklandığı yönündeki iddialara “cehalet” yorumunda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum’un rakibi olarak görülen Solana, yıllardır devam eden ağ kesintisi problemlerine geçtiğimiz günlerde bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz hafta sonu Solana ağında kesinti yaşandı. “Yine mi?” sorusunun akıllara geldiği bu problemde, ağ ikinci denemede aktif hale getirilebildi.

Tüm bu süreçlerin ortasında Solana CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana ağındaki kesintilere yönelik gelen eleştirilere yanıtlar vermeye başladı. Ancak Yakovenko, bir eleştiriye “cehalet” yorumunda bulundu.

Solana CEO’su, Ağ Kesintilerine Odaklandı

Solana Labs kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana’daki ağ kesintilerinin, “yüksek hacimli doğrulayıcı mesajlarından” ve “zincir içi oylama sisteminden” kaynaklandığı yönündeki iddiaları reddetti.

Solana Foundation, 27 Şubat’ta yayınladığı bir bildiride, son 20 saatlik ağ kesintisinin temel nedeninin bulunamadığını açıkladı. Ekip, net olmayan birçok sorun üzerinde çalışmaya başladıklarını dile getirdi.

Diğer taraftan kripto topluluğu, Solana’daki ağ kesintilerine ve geliştirici ekibin sorunun kaynağını bulamamasına oldukça sinirlendi. Toplulukta dönen iddialar, Solana CEO’sunun da dikkatini çekti.

DBCryptoX, yüksek hacimli doğrulayıcı mesajlarının ve zincir üzerindeki oyların ağı tıkadığını iddia etti. Yakovenko’nun da dikkatini çeken bu iddia, kripto topluluğundan yoğun ilgi gördü.

DBCryptoX’in iddiasına yanıt veren Yakovenko, bu iddianın tamamen “cehalet” ürünü olduğunu belirtti. Yakovenko, iddialara konu olan bu ağ aktivitelerinin, güvenlik ve yüksek verim konusunda önemli olduğunu ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x