Yükleniyor...

Solana, ChatGPT Eklentisini Duyurdu

Solana (SOL), yapay zeka atılımları kapsamında ChatGPT eklentisini blockchain'ine entegre ettiğini duyurdu.

solana chatgpt

Solana (SOL), yapay zeka atılımları kapsamında ChatGPT eklentisini blockchain’ine entegre ettiğini duyurdu.

Yapay zeka ve kripto sektörü entegre olmaya ve ilerlemeye devam ediyor. Özellikle yapay zeka, küresel çapta popülerlik elde etmeye başladı. Kripto projeleri de yapay zeka konusuna sıcak bakmaya başladı.

Solana Foundation, katman-1 blockchain için ilk olma özelliği güden ChatGPT entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyon, Solana için bir eklenti şeklinde gerçekleşecek.

Solana, ChatGPT ile Entegre Oluyor

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler projesi Solana (SOL), popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT ile entegrasyon kurduğunu belirtti. Solana, ChatGPT eklentisini blockchain’ine dahil ediyor.

Katman-1 blockchain için ChatGPT eklentisi olarak tanımlanan bu program, proje üzerinde birçok işlevsellik kazandıracak. Entegrasyon, Solana’nın bilgi işlem altyapısı ve DeFi projeleri hakkındaki veriler konusunda öne çıkacak. ChatGPT entegrasyonu ile birlikte, Solana verilerinin ve protokollerinin daha kolay anlaşılabileceği belirtildi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Solana Labs Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, tüketici odaklı uygulama geliştirenlerin yapay zeka ile etkileşime girmeyi de düşünmesi gerektiğini belirtti. Yakovenko, yapay zekanın bilgisayara ne yapılması gerektiğini söyleyen yeni bir paradigma olduğunu aktardı.

Ayrıca Solana, yapay zeka odaklı hibe programındaki fonunu 10 milyon dolara çıkardı. Devam eden program, 50 başvuruya ulaşmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x