Yükleniyor...
Sponsored

Solana Hırsızları, Sahte Güvenlik Güncellemesi Kullanıyor

Bilgisayar korsanları, Solana kullanıcılarına sahte güncelleme göndererek kripto para hırsızlığı yapıyor.

Solana Hirsizlari Sahte Guvenlik Guncellemesi Kullaniyor

Bilgisayar korsanları, Solana kullanıcılarına sahte güncelleme göndererek kripto para hırsızlığı yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin elinde bir silaha dönüşebilen teknolojik gelişmeler, artan dolandırıcılıkların yeni oyuncusu oluyor. Dolandırıcıların hedefinde bu kez Solana kripto para birimine sahip olan kullanıcılar var.

Solana Hırsızlarının Aracı Sahte Güvenlik Güncellemesi

Bilgisayar korsanları, parola çalmak amacıyla Solana Phantom güvenlik güncellemeleri olduğu iddia edilen NFT airdrop’ları aracılığıyla Solana sahiplerinin bilgisayarına giriyor.

Kripto para çalmak için tasarlanan kötü amaçlı yazılımla, Solana kripto para birimi kullanıcılarına, NFT airdrop’ları gönderiliyor. Parolaları açığa çıkaran bu yazılım, kullanıcılara Solana Phantom güvenlik güncellemesi denilerek gönderiliyor.

solana 2

İlk önce, NFT açılınca kullanıcılar bir web sitesine yönlendiriliyor. Kullanıcılar, sahte Phantom güncelleme talimatlarını takip ederse, tarayıcı bilgilerini, geçmişi, çerezleri, şifreleri, SSH anahtarlarını ve kullanıcıdan diğer bilgileri çalmaya çalışan GitHub’dan kötü amaçlı bir yazılım indirmiş oluyor. Böylelikle saldırgan kripto ile bağlantılı hesapları ele geçiriyor.

BleepingComputer‘a göre, bilgisayar korsanları Phantom ekibinden olduklarını ve “PHANTOMUPDATE.COM” veya “UPDATEPHANTOM.COM” başlıklı NFTS’yi kullandıklarını iddia ediyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x