Yükleniyor...
Sponsored

Solana Kurucusu, Blockchain Güncellemesini Duyurdu

Solana Labs'ın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, bazı olumsuzluklara rağmen doğrulayıcıları node'ları güncellemeye çağırıyor.

Solana Kurucusu Blockchain Guncellemesini Duyurdu

Solana Labs’ın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, bazı olumsuzluklara rağmen doğrulayıcıları node’ları güncellemeye çağırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haftanın başlarında proje ekibi, çoğu kullanıcı FTX çöküşünün etkisinden endişe duyarken operasyonların şeffaflığını kanıtlamak için Solana ağının durumunun anlık bir görüntüsünü yayınladı. Sunulan verilere göre, saniye başına ortalama işlem sayısı şu anda 2 bin. Ortalama blok süresi de iyileşti ve şu anda 0,5 milisaniye civarında. Olumsuz tarafı ise, kullanılan günlük program sayısındaki düşüşe de yansıyan ağ faaliyetlerinde bir azalma yaşanmış olması. Solana, yine de ayakta durmak için güncellemelerini geliştiriyor.

Solana Kurucusundan Güncelleme Çağrısı

Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, tüm doğrulayıcıları node’un en son sürümü olan 1.13.5’e güncelleme yapmaya çağırdı.

Yakovenko‘ya göre güncelleme, UDP tabanlı protokollerin aşırı yüklenmesinden kaynaklanan tüm Solana ağ kesintilerini düzeltecek. Daha önce bu sorun, halen test aşamasında olan Solana ağının uzun süreli kapanmasına neden olmuştu. Solscan’a göre, Solana ağındaki en büyük doğrulayıcıların çoğu hala güncellenmedi. Tüm doğrulayıcıların yalnızca yüzde 44,53’ü en son sürüme güncellendi.

Node’ların büyük veri sunucuları tarafından engellenmesi, merkezi depolanması, uzun kesintiler ve kurucu ortağın kişisel olarak doğrulayıcılardan güncelleme yapmalarını istemesi, kripto topluluğunun aklında bazı soru işaretleri oluşturuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x