Yükleniyor...

Solana, Polygon’un Arkasında! Yeniden İlk 10’a Oynuyor

Solana (SOL), büyük fiyat artışının ardından Polygon'dan (MATIC) ilk 10'daki yerini geri almak için mücadele ediyor.

Solana Polygonun Arkasinda Yeniden Ilk 10a Oynuyor

Solana (SOL), büyük fiyat artışının ardından Polygon’dan (MATIC) ilk 10’daki yerini geri almak için mücadele ediyor.

FTX kriziyle birlikte Solana, ekosistem kayıpları ve fiyat düşüşü ile tehlikeli bir dönemin içerisine girdi. Kripto piyasasının popüler projesi, FUD’ların eşiğinde hayatta kalma mücadelesi verdi. Kısa sürede yükselişe geçen SOL fiyatı, Solana topluluğunun da desteğiyle eski gücüne kavuşuyor.

Solana Yükselişten Faydalanmak İstiyor

İki ay önce yaşanan krizlerle Solana’nın geri dönüşü imkansız gibi görünüyordu ama oldu. SOL, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasındaki yerini almak için rekabete ortak oldu.

Solana’nın 10. sıradaki yerini almak için Ethereum’un hızla büyüyen katman 2 ağındaki ana para birimi olan Polygon’un yerel token’ı MATIC’in hemen ardında. Bunun nedeni elbette SOL’un 2023’te fiyatındaki meteorik artışta yatıyor ve Solana token’ı Top 100 kripto para birimi arasında büyüme oranı liderlerinden biri. SOL Ocak ayında fiyatında yüzde 134’lük bir artış kaydederken, MATIC yalnızca yüzde 28,9 oranında yükseldi.

Sonuç olarak, 2023 yılının başından bu yana Solana’nın piyasa değeri, Polygon’un 1,85 milyar dolarına karşı 4,7 milyar dolar ekledi. Böylelikle, sıralamada 16. sıradan yukarı çıkarak ilk 10’daki yeri için iyi bir konum elde etti. Solana token’ının yükselişinin yanı sıra, ağdaki aktivite sayısında da artış görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner