Yükleniyor...

Solana (SOL) Tehlike Çanları Çalıyor! Büyük Düşüş!

Ethereum (ETH) için en güçlü rakip olarak gösterilen kripto projesi Solana (SOL), yüzde 10'luk bir düşüş ile 10 doların altına geriledi.

Solana SOL Tehlike Canlari Caliyor Buyuk Dusus

Ethereum (ETH) için en güçlü rakip olarak gösterilen kripto projesi Solana (SOL), yüzde 10’luk bir düşüş ile 10 doların altına geriledi.

Kripto endüstrisinin bitmesini dört gözle beklediği 2022 yılı, kripto para birimlerinin en zorlu sınavlarından birisi haline geldi. Kripto para borsası FTX‘in iflas etmesi ve Terra krizi, yıla damga vuran olaylar arasında yer aldı. Küresel ekonomide yaşanan sıkılaşma da kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Bu süreçlerin ortasında, çeşitli problemlerle gündeme gelen Solana için zorlu süreçler başladı. Solana, ekosisteminde kopukluklar ve ağ kesintileri ile dolu bir yılı geride bıraktı. Diğer taraftan SOL fiyatı, güne büyük bir düşüşle başladı ve yüzde 10‘luk bir değer kaybı yaşadı.

SOL Neden Düşüyor? Solana Ekosistemi Toparlanabilecek mi?

FTX’in çökmesi ve iflas başvurusuna gitmesi, Solana (SOL) cephesini de etkiledi. FTX ve Alameda‘nın güçlü yatırımlar yaptığı SOL, kötü senaryoların etkisiyle güçlü bir düşüş yaşadı. Düşüşün ana kaynağı, piyasa koşullarının yarattığı korku havası oldu.

Ancak diğer taraftan, güçlü projelerin Solana ekosistemini terk etmeye başlaması da gözden kaçmadı. Birçok proje, planlamalarına Ethereum ağına taşınmayı ekledi. Genel bir karamsar havaya sahip olan Solana ağı, korku ve beklentiler arasında varlığını devam ettiriyor.

SOL fiyatı, tüm bu süreçlerin içerisinde 10 doların altına geriledi. Bir zamanlar Solana‘nın, 258 dolarlık bir fiyata ulaşması gündemde yoğun yer edinmişti. Küresel çapta, Solana için yeni Ethereum benzetmesi yapıldı.

Solana En Yüksek Zirve Grafiği
Solana (SOL) 2021 yılında en yüksek noktası 258 dolara ulaştı.

Ancak Solana için işler yolunda gitmedi ve büyük bir düşüş yaşadı. Popüler kripto projesi, 2022 yılında yaklaşık 6 kere ağını durdurmak zorunda kaldı. Solana ağı, aksaklıklar nedeniyle uzun süreli sorunlarla mücadele etti. Ayrıca FTX ve Alameda’nın da yatırım yapması, SOL tarafındaki güveni azalttı.

Toparlanacağı ve tekrar eski günlere döneceği konuşulan proje, güne büyük bir düşüş yaşayarak başladı. SOL fiyatı, 11 dolarlık seviyesinden 9.66 dolara kadar düşüş yaşadı. Gün içerisinde yaklaşık yüzde 13 düşen SOL fiyatı, günü yüzde 10‘luk bir düşüş ile geçiriyor.

Solana Grafik

Popüler kripto para projesi, yılın en düşük seviyelerine geriledi. 2022 yılı SOL için oldukça zorlu tamamlanıyor.

Grafik açısından bakıldığında, güncel fiyatın 2021 yılından bir destek noktasına tutunduğu gözlemlendi. Ayı baskısının artması ve satışların yoğunlaşması, SOL fiyatını bir başka destek noktası 7.5 dolara kadar itebilir. Ancak diğer taraftan, likidite boşluğuna düşen fiyatın toparlanmaya başlaması da gözlemlenebilir. Baskının bitmesi halinde, boğaların ortaya çıkmasıyla fiyatın tekrar 10 dolar üzerinde kalıcı olabileceği ön görülüyor.

Ancak piyasa koşulları ve Solana tarafında yaşananlar, popüler kripto para biriminin sonraki hamlesi konusunda karamsarlığa neden oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner