Metaplex, FTX Etkisi Sebebiyle Çalışanlarını İşten Çıkardı
Yükleniyor...

Solana Tabanlı Metaplex, FTX Etkisini Gerekçe Göstererek Çalışanlarını İşten Çıkardı

Solana tabanlı Metaplex, FTX borsasının çöküşünün dolaylı etkilerini gerekçe göstererek personellerini işten çıkardı.

metaplex

Solana tabanlı Metaplex, FTX borsasının çöküşünün dolaylı etkilerini gerekçe göstererek personellerini işten çıkardı.

NFT protokolünün CEO’su Stephen Hess, şirketin hazinesinin doğrudan etkilenmediğini ve temellerinin güçlü kaldığını söylese de, ileriye dönük olarak daha muhafazakar bir yaklaşım benimseneceğini söyledi.

Metaplex, Küçülmeye Gitti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metaplex, Solana üzerinde NFT üreticilerinin mint’leme ve airdrop için kullanabileceği bir araç ekosistemidir. FTX’in yaşadığı çöküşün ardından birçok NFT şirketi, FTX ile ilgisi olmadığı konusunda topluluklarına güvence vermek için çaba gösterdi.

Hess, şunları söyledi:

“Çabalarımızı birkaç önemli girişim üzerinde yeniden odaklayacağız. Royalty Enforcement, Creator Studio, Fusion, Compression, geliştirme araçlarının ve SDK’ların sürekli iyileştirilmesi”

Solana tabanlı metaverse oyunu Star Atlas’ta olduğu gibi Metaplex’te de FTX’te varlık depolanıp depolanmadığı konusunda tartışmalar ortaya çıktı. Benzer bir biçimde Yuga Labs, 9 Kasım’da FTX’ten 19.700 ETH taşındığını söylese de, işlem hacmine göre en büyük NFT koleksiyonlarının hiçbirisi borsada fon bildirmiş değil.

FTX’in kardeş şirketi Alameda Researh, geçtiğimiz Ocak ayında Metaplex’in 46 milyon dolarlık token satışına katıldı. Tur, Multicoin Capital ve Jump Crypto tarafından ortaklaşa yönetildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x