Yükleniyor...

FTX, Solana Ventures ve Lightspeed, 100 Milyon Dolarlık Blokzinciri Oyun Fonu Açıkladı

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve FTX, blokzinciri oyun girişimlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon açıkladı.

solana ventures ftx ve lightspeed 100 milyon dolarlik blokzinciri oyun fonu acikladi

Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve FTX, blokzinciri oyun girişimlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fon açıkladı. 

Şirketler, Cuma günü bir açıklama yayımladı. Açıklamada blokzinciri oyun stüdyoları kurmaya odaklanan girişimlere yatırım yapmak üzere 100 milyon dolarlık bir fon duyuruldu. Fon ise, metaverse kavramının popülaritesinin arttığı bir dönemde geldi. 

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere, Facebook şirketin adını insanların metaverse’de bağlantı kurmasına ve keşfetmesine yardımcı olacak yeni teknolojiler geliştirmesine vurgu yapan Meta olarak değiştirdi. Ayrıca 50 milyon dolarlık bir yatırım da açıklayan sosyal medya devi, toplulukta büyük heyecan yarattı. Lightspeed Venture Partners ortağı Amy Wu, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Oyun, büyük kitleleri web3’e getirmek için büyük bir fırsata sahip. Bu ekosistemi büyütmede öncü bir rol oynamak için FTX ve Solana Ventures ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” 

Şirket Epic Games, 1047 Games, TripleDot Studios ve Faraway Games gibi çeşitli oyun girişimlerine yatırım yapmıştı. Ayrıca yeni 100 milyon dolarlık fonun bir parçası olan ilk yatırımını FTX ve Solana Ventures ile birlikte Faraway Games’e gerçekleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner