Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Solana'nın Yaratıcısı: "Tether (USDT), DeFi'ın Can Damarı"

Solana’nın Yaratıcısı: “Tether (USDT), DeFi’ın Can Damarı”

ABONE OL:google-news

Tether, USDT coin’ini Solana blok zinciri üzerinde başlattı. Solana geliştiricileri, blok zincirinin Ethereum’dan daha hızlı ve daha ucuz olduğunu iddia ediyor.
Tether CTO’su Paolo Ardoino, USDT’nin yakın gelecekte üç blok zinciriyle daha entegre olacağını söyledi.

Tether, USDT parasını geliştiricilerinin Ethereum’dan daha hızlı ve daha ucuz olduğunu iddia ettiği bir Layer-1 blok zinciri olan Solana’da başlattı.

Tether, Solana’nın kullanıcıların USDT’yi saniyede 50.000 işlemden (TPS) daha yüksek hızlarda, genellikle işlem başına 0,00001 dolardan daha düşük bir fiyata takas etmelerine yardımcı olabileceğini söyledi.

Karşılaştırıldığında, Ethereum’un mevcut kapasitesi saniyede yaklaşık 15 işlem ve mevcut ortalama ücret işlem başına yaklaşık 2,65 dolar.

Solana’nın Benimsenmesi

Solana, son zamanlarda büyük şirketler tarafından artan bir şekilde benimsendiğini gördü. Geçen ay kripto para borsası FTX, Solana’da Serum adlı merkeziyetsiz borsasını başlattı. O zamanlar FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Solana’yı “harika” olarak nitelendirdi ve “Ethereum’dan 10.000 kat daha hızlı ve 1.000.000 kat daha ucuz” olduğunu iddia etti.

Solana entegrasyonu ile Tether artık sekiz blok zinciri üzerinde çalışıyor: Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, OMG Network ve Tron.

Solana’nın yaratıcısı ve Solana Vakfı’nın başkanı Anatoly Yakovenko, Tether entegrasyonunun “kesinlikle gerekli” olduğunu söyledi. Yakovenko, USDT’yi “DeFi’nin can damarı ve kripto para topluluğunun genel olarak önemli bir ayağı” olarak nitelendirdi.

Yakovenko, “Solana aslen Nasdaq hızında binlerce işlemi desteklemek için tasarlandı. Bugün, Tether’in desteğiyle Solana nihayet bu rüyayı gerçekleştirebilecek” dedi.

USDT, DeFi sektöründe en çok kullanılan stablecoin‘lerden biridir. Kilitli toplam değere göre ilk üç DeFi protokolü -Uniswap, Aave ve Curve iken; 9 Eylül itibariyle 863 milyon dolar değerinde toplam USDT depozitolarına sahiptir.

Tether, daha fazla blok zinciri için destek eklemeyi planlıyor. Tether CTO’su Paolo Ardoino “Henüz isimleri açıklayamayız, çünkü durum tespiti henüz bitmedi. Ancak hedefimizde üç tane var.” dedi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar