Yükleniyor...

Son 24 Saat İçinde Yaklaşık 81 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin'in geri çekilmesiyle son 24 saat içerisinde yaklaşık 40050 yatırımcının toplamda 80,94 milyon değerinde varlığı tasfiye edildi!

likidasyonlar

Bitcoin’in geri çekilmesiyle son 24 saat içerisinde yaklaşık 40050 yatırımcının toplamda 80,94 milyon değerinde varlığı tasfiye edildi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto veri platformu olan Coinglass’dan alınan verilere göre bu tasfiyelerin 11,54 milyon doları BTC işlemlerinde yaşandı. Altcoin’lerin lideri Ethereum’da (ETH) ise 11,32 milyon dolarlık tasfiye işlemi gerçekleştir. Ethereum ardından en büyük tasfiye yaşan kripto para birimi ise 4,51 milyon dolar tasfiye gören Aptos (APT) oldu.

likidasyonlar

Son günlerde yükseliş trendini devam ettiren BTC, Fed’in yapmış olduğu son toplantı sonrasında fiyat salınımına başladı. Kripto piyasası için de hafta sonu düşüşleri devam ediyor. BTC’de yaşanılan düşüş, altcoin’lerde ciddi değer kaybına yol açtı.

btc fiyat dususu

Altcoin’ler için Peşpeşe Tasfiye Alarmları Geldi!

Kripto sektörünün öncüsü Bitcoin (BTC), 15.500 dolar seviyesinden beri yükseliş trendini devam ettiriyor. Altcoin’ler bazında ciddi yükselişlerin görüldüğü bu dönemde ara düzeltmeler de yaşanmıyor değil. Geçtiğimiz günlerde Fed faiz toplantısından sonra yaşanılan ara düşüş buna bir örnek niteliğinde.

BTC için gün içerisinde yaşanılan yüzde 1.80 değerinde fiyat düşüşü altcoin market piyasasını ciddi sarsıp, altcoin’ler bazında fiyat değerlerini yüzde 10 seviyesine kadar düşürmüştür. Vadeli işlemler için yayınlanan verilere göre, birçok altcoin için tasfiye söz konusu.

tasfiye 1

Yaşanılan bu tasfiyeleri yüzde 92,63 oranında ve 48,21 milyon dolar değerinde olan “long” pozisyonlar oluşturuyor. Birçok majör kripto para birimi için de bu tasfiyeler yaşandı. Gerçekleşen bu büyük miktarda ki tasfiyeler, fiyat düşüşün devam mı edeceğini yoksa bir tasfiye hareketi olarak kalıp yukarı yönlü fiyatlama için gerekli olduğunu mu yatırımcıları ikilemde bırakmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x