Son 24 Saatte 380 Milyon Dolarlık Likidasyon Gerçekleşti!
Yükleniyor...

Son 24 Saatte 380 Milyon Dolarlık Likidasyon Gerçekleşti!

Kripto para piyasasında, son 24 saatte 380 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti.

likidasyon kripto

Kripto para piyasasında, son 24 saatte 380 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti.

Kripto endüstrisi, güne kırmızı bir tabloda başladı. Bitcoin (BTC) sabah saatlerinde 26.400 dolar seviyesinden anlık yüzde 2‘lik bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ile birlikte BTC, 25.750 dolar seviyesine kadar geriledi. BTC’de yaşanan düşüş her ne kadar küçük bir görünüm sergilese de altcoin’lerin düşüşü daha büyüktü. Altcoin’ler yüzde 20‘den fazla bir düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinglass‘tan alınan verilere göre, tüm bu süreçlerin içerisinde kripto piyasasında 380 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti.

likidasyon long işlemler

Likidasyonlar Long Yönlü İşlemlerde Gerçekleşti

Kripto para piyasasında adeta ‘kıyamet’ olarak tanımlanan bir gün yaşanıyor. Kripto para piyasası yüzde 20‘ye yakın bir düşüşle karşılaştı.

Özellikle SEC ve kripto borsaları arasında yaşanan çatışma durumu, tüm kripto ekosistemini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Borsaların geri adım atmaması ve SEC’in baskısını günden güne artırması, altcoin‘leri etkisi altına aldı. SEC, birçok altcoin’i menkul kıymet olarak tanımlamıştı. Binance US, menkul kıymet olarak tanımlanan bazı altcoin’leri delist etti.

Bu şekilde geçen haftanın ardından bir yatırım şirketinin satış yapmaya başlaması, piyasanın daha fazla düşmesine yol açtı. Scimitar Capital, elindeki kripto varlıkları satacağını duyurdu.

Coinglass‘tan sağlanan verilere göre, tüm bu süreçlerin ortasında 380 milyon dolarlık bir likidasyon gerçekleşti. Bu likidasyonun 338 milyon dolarını long işlemler oluşturuyor. En çok likidasyon, 149 milyon dolar ile Binance borsasında meydana geldi. Hemen ardından OKX’te 141 milyon dolarlık tasfiye yaşandı.

Likidasyonlar, ağırlıklı olarak bugün gerçekleşti.

Likidasyon

Bitcoin tarafında son 24 saatte 50 milyon dolar tasfiye edildi. Bu miktarın büyük çoğunluğu, long işlemlerden geliyor. Diğer likidasyon ise altcoin‘lerde yaşandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x