Yükleniyor...

Son 24 Saatte En Çok Yükselen 5 Altcoin

Cryptorank verilerine göre piyasa değeri açısından ilk yüz kripto para birimi arasından son 24 saatte en çok yükselen 5 altcoin, Nem (XEM), Ravencoin (RVN), Hedera Hashgraph (HBAR), Cosmos (ATOM) ve Stellar (XLM) oldu.

Son 24 Saatte En Cok Yukselen 5 Altcoin

Cryptorank verilerine göre piyasa değeri açısından ilk yüz kripto para birimi arasından son 24 saatte en çok yükselen 5 altcoin, Nem (XEM), Ravencoin (RVN), Hedera Hashgraph (HBAR), Cosmos (ATOM) ve Stellar (XLM) oldu. 

Kripto para piyasasında son 24 saatte yaşanan hareketlilikle beraber en çok yükselen 5 altcoin sırasıyla şu şekilde:

  • Nem (XEM)
  • Ravencoin (RVN)
  • Hedera Hashgraph (HBAR)
  • Cosmos (ATOM) 
  • Stellar (XLM)

Nem (XEM): Diğer altcoin’ler gibi bir merkezi olmayan ve kendi içinde özerk olan NEM, kendisine amaç olarak “NEM coin kullanan herkesin eşit hakka sahip olmasını” cümlesini belirlemiş ve NEM ismini The Economy Movemenet (Yeni Ekonomi Hareketi) kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Mart 2015 yılında piyasaya sürülen ve kendini dünyanın ilk akıllı varlığı olarak tanımlayan NEM, son 24 saat içerisinde %22.5 artarak 0.139 dolar seviyesine yükseldi.

Ravencoin (RVN):  Ravencoin, varlıkların bir kullanıcıdan diğerine aktarılmasını sağlamaya odaklanmış bir Blockchain projesi. Bitcoin blokchain’inden hard fork ile ayrılmasıyla ortaya çıkan Ravencoin, GPU (ekran kartı) ile kazılabilen ender coin’ler arasında yer alıyor. Ravencoin, yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %17 oranında yükselerek 0.06 dolardan işlem görüyordu.

Hedera Hashgraph (HBAR): İnternetin güven katmanı olarak adlandırılan Hedera Hashgraph, bireylerin ve işletmelerin güçlü merkezi olmayan uygulamalar (DApps) oluşturmasına izin veren halka açık bir ağ. Hedera Hashgraph, son 24 saat içerisinde %12.49 artarak 0.195 dolar seviyesine yükseldi.

Cosmos (ATOM): Cosmos Network, birbirlerinden bağımsız olarak çalışan blokchain’leri birbirine bağlayan merkeziyetsiz bir ağ. Cosmos ağı, blokchain’lerinin birbirleri arasında etkileşime girebildiği, ölçeklenebilir blokchain ekosistemi. Cosmos ağındaki transferler için kullanılan dijital varlığa Atom denir. Cosmos, son 24 saatte %8 oranında yükselerek 11.89 dolara yükseldi.

Stellar (XLM): Stellar, bankalar, ödeme sistemleri ve bireyler arasında düşük ücretli transferler yapılmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir dağıtık defter ağı. Ağın XLM sembolüyle işlem gören Stellar Lumens isimli kripto para birimi vardır. Stellar, son 24 saat içerisinde %5 artarak 0.23 dolar seviyesine yükseldi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner