Yükleniyor...

Son 24 Saatte Yaklaşık 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Coinglass verilerine göre kaldıraçlı işlemlerde son 24 saatte yaklaşık 400 milyon dolar tasfiye edildi.

Son 24 Saatte Yaklasik 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Coinglass verilerine göre kaldıraçlı işlemlerde son 24 saatte yaklaşık 400 milyon dolar tasfiye edildi. Bitcoin‘in (BTC) son altı hafta içerisinde ilk defa 20 bin doların altını görmesi buna sebep oldu diyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz haftada 4 bin dolar düşen Bitcoin, genel olarak 21 bin dolar bandında seyretti. 22 bin dolara çıkmaya çalıştı ancak bu da gerçekleşmedi.

Bitcoin’de Fed Açıklamalarının Etkisi

Dün Fed başkanı Jerome Powell’in enflasyona dair yaptığı açıklamalar Bitcoin‘in fiyatına negatif etki etti. Açıklamanın ardından kripto para piyasası düşüşe başladı. 19 bin dolar seviyesine düşen Bitcoin, temmuz ayından bu yana ilk defa 20 bin doların altını görmüş oldu. Yaşanan 375 milyon dolarlık tasfiye ise bu düşüş sırasında geldi.

son 24 saatte yaklasik 400 milyon dolar tasfiye edildi 2
Saatlere göre tasfiye miktarları, Kaynak: CoinGlass

400 milyon dolar tasfiyenin en büyük kısmı Ethereum’da gerçekleşti. Toplamda 163 milyon dolar Ethereum ve 17.4 milyon dolar Ethereum Classic tasfiye olurken, yaklaşık 95 milyon dolar ise Bitcoin’de (BTC) tasfiye edildi. 400 milyon dolar tasfiyenin 153 milyon doları son 12 saat içerisinde gerçekleşti. Toplamda yüzde 77 long işlem tasfiye edilirken, yüzde 23’lük tasfiye short işlemlerden geldi. İşlemlerin çoğunluğu OKEX borsasında yaşanırken ikinci sırada Binance üçüncü sırda ise FTX yer aldı.

Bütün bunlar yaşanırken Ethereum, AVAX, Solana gibi piyasanın önemli kripto para birimlerinde düşüşler çift haneli boyuta ulaştı. Ethereum (ETH) geçtiğimiz günlerde 1.700 dolarda seyrederken açıklamalardan sonra 1.500 doların altını gördü. Bütün bunlara ek olarak kripto paraların toplam hacminin 1 trilyon dolardan düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x