Yükleniyor...

Son 3 Ayda 5.5 Milyar Doların Üzerinde USDC Transferi Yapıldı

Kripto finans firması Circle ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borası Coinbase'in kurduğu Center Konsorsiyumu tarafından 6 Şubat'ta yayınlanan bir rapora göre, 31 Ocak 2019 tarihi itibariyle 5.

USDC

Kripto finans firması Circle ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borası Coinbase’in kurduğu Center Konsorsiyumu tarafından 6 Şubat’ta yayınlanan bir rapora göre, 31 Ocak 2019 tarihi itibariyle 5.5 milyar doların üzerinde USD Coin zincir üzerinde transfer edildi.

Stablecoin’lerin Yükselişi

Rapora göre, Ocak 2019 sonuna kadar zincir üzerinde 86.000 USD Coin işlemi tamamlandı. Raporda ayrıca söz konusu tarihte 550 milyondan fazla miktardaki stabilcoin’in yaklaşık 250 milyonunun perakende ve kurumsal kullanıcılar tarafından fiat para birimine çevrildiği belirtiliyor. Rapora göre, 8.000’den fazla Ethereum adresi USDC token bulunduruyor ve 1,6 milyar birimden fazla stabilcoin kripto para birimi borsalarında işlem görüyor. Ethereum (ETH) Blockchain’indeki bir ERC20 token’ı olan USDC, CoinMarketCap’in verilerine göre, toplam piyasa değeri bakımından yirminci en büyük kripto para birimi.

Aralık 2018’de, Paxos Standard (PAX) stablecoin’i 5 milyar dolarlık işlem hacmini aşmıştı. 13 Aralık itibariyle, 174 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile kripto para birimi 5.2 milyon dolar değerinde işlem hacmini gördü. Yine geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınlanan bir rapora göre, tüm stablecoin’lerin benimsenmesi zincir üzerindeki artan işlem sayısına bağlı olarak yükselişini sürdürüyor. Şu anda mevcut dört büyük stablecoin üç aylık süre zarfında zincir içi işlemlerde 5 milyar dolar barajını geçtiler bile.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner