Yükleniyor...

Son 48 Saatte Kripto Para Piyasası 6 Milyar Dolar Eridi!

Geçtiğimiz 48 saat içinde kripto para piyasası 6 milyar dolar eridi.

Kripto Para Piyasası Toplam Değeri

Geçtiğimiz 48 saat içinde kripto para piyasası 6 milyar dolar eridi. Toplam piyasa değeri 220 milyar dolardan 214 milyar dolara düşerken, Bitcoin istikrarını korumayı başardı.

Kripto Para Piyasa Değeri 9 Kasım 2018

6 Kasım’da Bitcoin Cash (BCH)’ın yükselişe geçmesinin ardından Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) gibi büyük kripto para birimleri yüzde 5 ila 30 aralığında büyük kazanımlar kaydetti. Kripto para birimlerinin değerindeki önemli artış sonrası beklenen geri çekilme başladı.

Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP) gibi birçok kripto para biriminin düşüşüyle düşüşü hızlanan kripto para piyasasının toplam değerinde yüzde 2,7’lik bir düşüş kaydedildi. Ancak aylık bazda piyasa Ekim ayı ortasından bu yana 16 milyar dolardan fazla değer kazandı (198 milyar dolardan 214 milyar dolara yükseldi).

[bkz id=”5546″]

15 Ekim’den bu yana kripto para piyasası toplam değerine 22 milyar dolar ekledi ve yüzde 11’den fazla artış kaydedildi. 30 günlük süre içinde yüzde 11’lik artışın ardından küçük bir düzeltme olması bekleniyordu. Piyasanın toplam değerinde yüzde 2.7’lik düşüşe rağmen büyük kripto para birimlerinin hacmi nispeten yüksek kaldı.

Ekim ayı başlarında BTC’nin günlük işlem hacmi 3.2 milyar dolar civarında seyretti. 9 Kasım itibariyle BTC’nin günlük işlem hacmi son üç hafta içinde yüzde 40 arttı ve 4.5 milyar doların üzerinde seyrediyor. Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerinin alım satım faaliyetindeki gözle görülür artış piyasanın orta vadeli büyüme eğilimine karşı pozitifliğindeki ve iyimserliğindeki genel artışa bağlanabilir.

Pek çok yatırımcı Bakkt’ın gelecek vadeli işlem platformlarından farklı olarak Bitcoin vadeli işlem piyasasının önemli bir katalizör görevi göreceğini düşünüyor, çünkü Bakkt gelecekteki sözleşme sahiplerine BTC’yi fiziksel olarak ulaştıracak. Dolayısıyla kurumsal yatırımcılar BTC’nin fiyatını olumlu yönde etkileyebilir.

[bkz id=”5034″]

BTC’ye ve diğer büyük kripto para birimlerine yönelik genel görüş olumlu olsa da, ademi merkezileştirilmiş kripto borsalarına son zamanlarda yapılan baskılar yatırımcıların daha dikkatli olmaya yöneltmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x