Yükleniyor...

Son Altcoin Rallisinde Kurumsal Balinaların İzine Rastlandı

2019, altcoin piyasası için oldukça kötü geçmiş ve beklenen altcoin sezonu bir türlü gelmemişti.

Ethereum XRP ve Altcoin Rallisinin Arkasında Kurumsal Balina İzine Rastlandı

2019, altcoin piyasası için oldukça kötü geçmiş ve beklenen altcoin sezonu bir türlü gelmemişti. 2020 ile tükenmek üzere olan umutlar tekrar yeşerdi ve Bitcoin (BTC), 1 Ocak’tan bu yana yüzde 34 oranında değer yükselirken, Ethereum (ETH) yüzde 98, XRP yüzde 45 ve Bitcoin Cash yüzde 93 yükseldi.

Altcoin’lerin Yükselişinde Kurumsal Balinalar Etkili Oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Altcoin sezonu zamanı genellikle BTC takip edilir hatta çoğu varlık lider kripto parayı geride bırakabilir fakat Londra merkezli kripto analitik şirketi TokenAnalyst’in kurucu ortağı son yaşanan rallide, kurumsal balinaların altcoin piyasasının yükselişinde önemli bir rol oynadığına inandığını söyledi.

Sid Shekhar, Bloomberg’e perde arkasında balinaların kâr amacıyla suni dalgalar oluşturduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

Görünüşe göre, bu tokenlerin bazılarının belirli bir fiyat seviyesine ulaşmasıyla ilgilenen çok sayıda erken yatırımcı (birçok girişim sermayesi firması dahil) var gibi görünüyor, böylece fiyat artışlarıyla kazançlı çıkacaklar ve hatta elindeki varlıkları satabilecekler.

Bu yüzden şunu söyleyebilirim; kesinlikle son ralliyi teşvik eden ve fiyatları yönlendiren kurumsal yatırımcılar bulunuyor.

Altcoin Sezonu Kaldığı Yerden Devam Edebilir

Yatırım şirketi Venture Coinist’ten Luke Martin, Bitcoin’in fiyatındaki bir sonraki değişimin daha büyük bir dalgalanmaya sebep olacağını söyledi. Ayrıca Martin, lider kripto para biriminin anahtar destek seviyesi olan 9.556 dolardan sıçrayabilirse altcoin sezonunun kaldığı yerden devam edip daha yüksek seviyelerin görüleceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x