Yükleniyor...

Son Altı Saatte Bitcoin’de 24 Milyon Dolarlık Pozisyon Tasfiye Edildi

Son günlerde kısmen durgun bir performans sergileyen Bitcoin, sadece birkaç hafta öncesine kadar 9.

Bitcoinde Son Altı Saatte 24 Milyon Dolarlık Pozisyon Tasfiye Edildi

Son günlerde kısmen durgun bir performans sergileyen Bitcoin, sadece birkaç hafta öncesine kadar 9.000 doların üstünde seyrediyordu. Nitekim Bitcoin fiyatı son zamanlarda 9.000 dolar ile 8.600 dolar arasına sıkışmış durumda.

CoinMarketCap’in verilerine göre yazının kaleme alındığı sırada ise 8.679 dolardan işlem görüyor.

Fiyat her ne kadar durgun seyretse de Datamish’in verilerine göre BitMEX’teki Bitcoin yatırımcıları geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde son derece aktiflerdi.

Bitcoin Pozisyon

Verilere bakıldığında vadeli işlem ticareti yapan yatırımcıların son altı saat içerisinde toplamda 16 milyon dolarlık short pozisyonu tasfiye etti. Aynı süreç içerisinde ise 8 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye edildi. Yatırımcıların pozisyonlarını tasfiye etmelerinin nedeni ise fiyatın yeniden yükselişe geçebileceğini düşünmelerinden kaynaklanıyor.

Vadeli işlem ticaretlerinde son altı saat içerisinde toplamda 24 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye edilmiş olmasının fiyata ne yönde yansıyacağı ise belirsiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner