Yükleniyor...

Son Bir Haftada Ayı Sezonuna Meydan Okuyan Kripto Paralar

Kripto para piyasasının ayı dönemine girmesiyle beraber başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere birçok kripto varlıkta sert düşüşler yaşanıyor.

analiz

Kripto para piyasasının ayı dönemine girmesiyle beraber başta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olmak üzere birçok kripto varlıkta sert düşüşler yaşanıyor. Buna karşın kimi coin’lerde yükseliş görmek mümkün.

Bu sert düşüşlerin yanı sıra kripto paralar arasında bu piyasa dinamiklerine adeta kafa tutan bazı coin’ler de bulunuyor. Sizler için son bir haftada CoinGecko verilerine göre en çok yükselen kripto paraları derledik.

Haftanın Yükselen Coin’leri

Son bir haftada CoinGecko verilerine göre en çok yükselenler arasında olan kripto paraları derledik.

TerraClassicUSDT (USTC)

Terra çöküşündeki olaylardan biri olan USTC’nin dolara karşı peg’ini kaybetmesinin ardından neredeyse sıfıra kadar düşen USTC kurtarma planlarının çıkması ve ilgi görmesiyle son bir haftada yaklaşık yüzde 72 yükseliş gösterdi.

ustc

Grafikte de görebildiğimiz gibi USTC dirençlerden biri olan 0,0455 dolar bandını denemiş ve kırmış durumda. Şu anda da destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Huobi Token (HT)

Geçtiğimiz günlerde de derlemesini yaptığımız Huobi Token (HT) haftanın yükselenleri listesinde kendine yer edindi. Yükseliş taze sermaye artırımı ve firmanın kurucusu tarafından yapılan bir satıştan sonra yeni bir strateji ilerleteceği küresel danışma kurulunu açıkladıktan sonra başladı.

ht

Huobi Token (HT) CoinGecko verilerine göre son bir haftada yaklaşık yüzde 30’luk yükseliş kaydetti.

Quant Network (QNT)

Geçtiğimiz günlerde CBDC fikirlerini sunan SWIFT’in ev sahipliği yaptığı Sibop konferansında, Quant Network yöneticileri de dahil olmak üzere binlerce katılımcı ağırlanacak. 13 Ekim’deki konferansta konuşulacakların ardından QNT fiyatında değişikliklerin olması bekleniyor.

QNT

QNT geçtiğimiz günlerde 150,5 dolarlık güçlü bir direnç seviyesini kırdı. Bu seviyenin üzerinde bir konsolidasyon, QNT’yi yukarı yönlü bir fiyat arayışının içerisine soktu ve yazı yazıldığı an itibariyle 157 dolar seviyesinden işlem görüyor.

QNT son bir haftada CoinGecko verilerine göre yaklaşık yüzde 12 oranında değer kazandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x