Yükleniyor...

Son Bir Yıldır 12.58 Milyon BTC Uykuda! Bu Ne Anlama Geliyor?

Son bir yılda toplam 12.

Bitcoin BTC 4

Son bir yılda toplam 12.58 milyon Bitcoin hareket etmeden kaldı. Bu rakam, son 12 ay içinde görülen büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımcıların 113 milyar dolarının hareketsiz kalması anlamına geliyor.

2019’un başında Bitcoin’in fiyatı 3.500 doların altına kadar gerilemiş ve Haziran ayında yaklaşık 14.000 doları görmüştü. Ardından yaklaşık yüzde 50 değer kaybeden Bitcoin, CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda 9.000 doların üzerinde işlem görüyor.

12.58 milyon uyuyan BTC, şu anda dolaşımdaki 18.185 milyon BTC’nin üçte ikisinden fazlasına ve toplamda çıkarılacak 21 milyon BTC’nin yarısından fazlasına denk.

Yatırım şirketi Grayscale ve ticaret bankası Galaxy Digital, Bitcoin’in altın kadar güçlü bir değer deposu olduğu anlatısını sürekli dillendiren şirketlerin başında geliyor. İnsanların satın aldıkları BTC’leri satmadan ellerinde tutuyor olmaları da bu anlatıyı destekliyor. Bloomberg Intelligence’ın üst düzey bir emtia stratejisti Mike McGlone, makroekonomik faktörlerin muhtemelen Bitcoin’in fiyatı için güçlü bir temel sunacağına inandığını söylemişti. McGlone dillendirdiği bu düşünce de insanların ellerindeki BTC’leri satmamaları için bir sebep olarak kabul edilebilir.

Öte yandan sık sık kripto paraları eleştirmesiyle tanınan altın destekçisi Peter Schiff aynı fikirde değil. Bitcoin’in “nihai aptalın altını” olduğunu ve uzun vadede çökmeye mahkum olduğu görüşünü savunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner