Son Birkaç Günde 11 İşlem ile Transferi Yapılan BTC'nin Değeri 1.6 Milyar Dolar • Coinkolik
Yükleniyor...

Son Birkaç Günde 11 İşlem ile Transferi Yapılan BTC’nin Değeri 1.6 Milyar Dolar

Bitcoin ağının verilerine göre, sadece son birkaç günde 1.

Bitcoin Transfer

Bitcoin ağının verilerine göre, sadece son birkaç günde 1.6 milyar dolar değerinde dikkat çekici BTC transferi yapıldı. İşlem başına düşen BTC ise 66 bin ila 32 bin arasında değişiyor.

Blockchain’in şeffaf olması sayesinde birçok takip sitesi üzerinden yapılan işlemleri görebilmek mümkün. Bu işlemlerden en dikkat çekeni ise bir balina tarafından yapılanı. Balinanın yaptığı 11 işlemle 424.754 Bitcoin gönderildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük üç Bitcoin cüzdanı ise oldukça uzun zamandır mevcudiyetini koruyor. Bu cüzdanlardan biri 2013 yılında açılırken diğerleri ise 2017 ve 2018 tarihleri arasında açılmış. En büyük cüzdanda genel olarak 2018 boyunca yapılan işlem sayısı bir hayli düşük, ancak yeni cüzdan faliyetleri dikkat çekiyor.

11 işlemle toplamda 424.754 Bitcoin gönderiminin yapıldığı göz önüne alındığında bahsi geçen cüzdanın bir kuruma ait olduğunu söyleyebilmek mümkün. Özellikle 2013’de açılan Bitcoin cüzdanının Coinbase’e ait olduğu üzerinde duruluyor. Çünkü en çok Bitcoin’e sahip cüzdanların genellikle borsalara ait olduğu bilinen bir gerçek.

Eğer ki söz konusu 11 işlem tek bir kurum tarafından yapıldıysa bu kurumun dolaşımdaki Bitcoin’in yüzde 2,5’ini elinde bulundurduğu çıkarımında bulunabilir. Öte yandan Bitcoin’lerin Segwit’in avantajları kullanılarak gönderildiği gerçeğini göz önüne alarak transfer işleminin maliyetinin birkaç yüz dolar olduğunu söylemek mümkün.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x