Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Son Bitcoin'i Kim Çıkaracak? Bu Hesaplamaya Göre Çıkaran Kimse Olmayacak!

Son Bitcoin’i Kim Çıkaracak? Bu Hesaplamaya Göre Çıkaran Kimse Olmayacak!

ABONE OL:google-news

Kripto para fonu Ember Fund’un danışmanı Marius Kraemer, Hacker Noon için kaleme aldığı yazısında “Son Bitcoin’i kim çıkaracak” sorusu için yanıt aradı ve çarpıcı bir iddiada bulundu.

CoinMarketCap‘in verilerine göre, şimdiye kadar 18.188.725 BTC çıkarıldı ve toplam 21 milyon olan arzdan arda kalan 2.8 milyon BTC’nin çıkarılması 120 yıl sürecek. Yani son Bitcoin 2140 yılında çıkarılacak.

Kraemer’e göre, son Bitcoin kimse tarafından çıkarılamayacak. Bilgisayar programcısı bu iddiasını; yüzde 30 ihtimalle insanlığın olmayacağına; yüzde 90 ihtimalle Blockchain‘in yerini başka bir şeyin alacağına, hatta beyin dalgası iletişim cihazlarıa racılığıyla bilinçler arası iletişim ya da telapatinin geleceğine; yüzde 80 ihtimalle Bitcoin’de proof-of-work’ü (PoW) kullanımının sona ereceğine ya da arz limitleri artırılacağına dayandırıyor.

Tüm bu ihtimaller ve ihtimal yüzdeleri üzerinden bir hesaplama yapan Kraemer, son Bitcoin’in biri tarafından çıkarılma olasılığının yüzde 0,84 gibi çok küçük bir olasılık olduğunu belirtiyor. Bilgisayar programcısının iddiasına göre, son iki madde büyük olasılıkla 10-20 yıl içinde gerçekleşecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar