Yükleniyor...

Son Dakika! Amerikan Bankalarına Kripto Para Saklama Yetkisi Verildi

Bugün yayınlanan bir duyuru ile, ABD Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC), "her büyüklükteki ulusal bankalar ve federal tasarruf dernekleri" için kripto para saklama yetkisi verdi.

amerikan bankalarina kripto saklama yetkisi

Bugün yayınlanan bir duyuru ile, ABD Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC), “her büyüklükteki ulusal bankalar ve federal tasarruf dernekleri” için kripto para saklama yetkisi verdi.

Alınan bu karar, ABD bankacılık sistemi ve kripto para ekosistemi için oldukça büyük önem taşıyor. Kripto para saklama sisteminin, geleneksel banka faaliyetlerinin modern biçimi olarak tanımlanan açıklamada, dijital para birimlerinin yalnızca üzerinde depolandıkları blockchain’de veya dağıtılmış defter teknolojisinde yer aldığını, fiziksel bir durumda bulunmadığı için bankaların, müşterilere ait kriptografi erişim anahtarlarını onlar adına saklayabileceği belirtildi.

OCC tarafından yapılan açıklamada, kripto para saklama hizmeti, uzun süredir devam eden ve yetkili makamlara ait bilgilerin, koruma ve saklama faaliyetleri ile benzerlik gösterdiğini, bu yüzden geleneksel bankacılık sisteminin bu tarz bir hizmete aslında yabancı olmadığı belirtildi.

Tüm bankalara bu yetki verilecek olmasına rağmen, bankaların OCC rehberliğinde genel iş planlarını ve stratejilerini tekrardan gözden geçirmeleri gerekecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner