Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Anchorage OCC'den Onay Alan İlk Kripto Para Bankası Oldu

Anchorage OCC’den Onay Alan İlk Kripto Para Bankası Oldu

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Kripto para depolama hizmeti sağlayıcısı Anchorage, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) ulusal güven sözleşmesi için şartlı onay alarak ABD’nin ilk ulusal “kripto para bankası” oldu.

Anchorage ilk olarak geride bıraktığımız yılın Kasım ayında OCC’ye başvuruda bulunmuştu. Bugüne kadar Güney Dakota merkezli bir devlet imtiyazlı tröst olarak faaliyet gösteren Anchorage Digital Bank, OCC’den aldığı şartlı onayla birlikte müşterilerine başta stabil coin’ler olmak üzere kripto para saklama hizmeti sunmak isteyen bankalarla çok daha kolay bir şekilde ortaklık kurabilecek.

Anchorage Başkanı Diogo Mónica söz konusu gelişmenin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Biz bir ulusal bankayız. Diğer ulusal bankalardan tek farkımız geleneksel varlıklar yerine dijital varlıklarla ilgileniyor oluşumuz.

Öte yandan Anchorage, OCC tüzüğüyle ilgilenen tek kripto para girişimi değil. Anchorage’ın Kasım ayında ulusal güven sözleşmesi için OCC’ye başvuruda bulunmasından bir ay sonra, kripto para borsası iBit’in çatı şirketi Paxos ve kripto ödeme sağlayıcısı BitPay de benzer şekilde hamle yapmıştı.

Söz konusu gelişme OCC başkan vekili Brian Brooks‘un Çarşamba günü bir etkinlikte yaptığı Blockchain yanlısı açıklamanın ardından geliyor. Brooks açıklamasında bankaların ve finansal hizmetlerin yaşanan değişimle birlikte Blockchain ekosistemine taşınacağına olan inancını dile getirmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar