Yükleniyor...

Anchorage OCC’den Onay Alan İlk Kripto Para Bankası Oldu

Kripto para depolama hizmeti sağlayıcısı Anchorage, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) ulusal güven sözleşmesi için şartlı onay alarak ABD’nin ilk ulusal “kripto para bankası” oldu

abd banka stablecoin 1

Kripto para depolama hizmeti sağlayıcısı Anchorage, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) ulusal güven sözleşmesi için şartlı onay alarak ABD’nin ilk ulusal “kripto para bankası” oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anchorage ilk olarak geride bıraktığımız yılın Kasım ayında OCC’ye başvuruda bulunmuştu. Bugüne kadar Güney Dakota merkezli bir devlet imtiyazlı tröst olarak faaliyet gösteren Anchorage Digital Bank, OCC’den aldığı şartlı onayla birlikte müşterilerine başta stabil coin’ler olmak üzere kripto para saklama hizmeti sunmak isteyen bankalarla çok daha kolay bir şekilde ortaklık kurabilecek.

Anchorage Başkanı Diogo Mónica söz konusu gelişmenin ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Biz bir ulusal bankayız. Diğer ulusal bankalardan tek farkımız geleneksel varlıklar yerine dijital varlıklarla ilgileniyor oluşumuz.

Öte yandan Anchorage, OCC tüzüğüyle ilgilenen tek kripto para girişimi değil. Anchorage’ın Kasım ayında ulusal güven sözleşmesi için OCC’ye başvuruda bulunmasından bir ay sonra, kripto para borsası iBit’in çatı şirketi Paxos ve kripto ödeme sağlayıcısı BitPay de benzer şekilde hamle yapmıştı.

Söz konusu gelişme OCC başkan vekili Brian Brooks‘un Çarşamba günü bir etkinlikte yaptığı Blockchain yanlısı açıklamanın ardından geliyor. Brooks açıklamasında bankaların ve finansal hizmetlerin yaşanan değişimle birlikte Blockchain ekosistemine taşınacağına olan inancını dile getirmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x