Yükleniyor...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanların en sert düşüşlerinden birisini yaşıyor

son dakika bitcoinde btc sert dusus

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanların en sert düşüşlerinden birisini yaşıyor. BTC, bugün 11 bin 300 dolar seviyelerinde işlem görürken bir anda sert bir düşüş yaşayarak 10 bin 600 dolar civarına kadar gerileme yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 10 bin 831 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı sadece iki gün önce 12 bin doların üzerinde işlem görüyordu, ancak kilit direnç seviyesinin üzerinde tutamama kripto para biriminin düşmesine neden oldu. Kısa bir süre önce, kripto varlığı bir aydan uzun bir süre sonra ilk kez 11 bin doların altına düştü.

Fiyat Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı, 10 bin dolarlık direnç üzerinde olduğu için mücadele etmeye devam ediyor. 12 bin dolara yapılan son yolculuk bir süre için son bulmuş olabilir, şimdi sadece birkaç gün sonra kripto para birimi 11 bin doların da  altında işlem görüyor. Bitcoin’deki ani ve keskin düşüşün nedenleri arasında dolarda güçlü bir toparlanma, yaklaşan ABD seçimini çevreleyen ve gittikçe artan belirsizlik ve büyük miktarlarda BTC’yi borsalara taşıyan birkaç madencilik havuzu yer alıyor.

Son birkaç günde kripto para piyasası büyük kırmızı bir denize döndü ve neredeyse tüm varlıklar daha büyük bir piyasa çöküşü nedeniyle acı çekiyor. Hisse senetleri de düştü ve altın da düşüyor bu da potansiyel olarak ilerideki dalgada bir değişiklik olabileceğini gösteriyor.

son dakika bitcoinde btc sert dusus yasandi

Tarihsel olarak eylül ayları Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için güçlü bir ay olmadı. Ek olarak, önümüzdeki birkaç ay boyunca şu anki seviyeden aşağı düşüşler de yaşanabilir. BTC için bir sonraki anahtar “dönüş tarihi” 2 Aralık’ta.

Bu teori aynı zamanda seçim sonrası toparlanmayla da uyumlu. Amerika Birleşik Devletleri aşırı siyasi huzursuzluk içindeyken ve iki parti her zamankinden daha fazla çatışmaya başladığından seçim özellikle çok önemli. Bir Joe Biden zaferi piyasaların daha da çökmesine neden olabilirken, Trump’ın kazanması ise bir ralliye yol açabilir.

Piyasalar Düşüşte

Sebep ne olursa olsun, piyasalar düşüşe geçiyor ve bu da Bitcoin fiyatının düşmesine neden oluyor. Düzeltmenin ne kadar derine gidebileceğine gelince, bu noktada 10 bin 250 dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x