Yükleniyor...

Son Dakika: Dolar Kuru Bugün Rekor Yeniledi

Küresel piyasalar güne karışık bir biçimde başladı.

dolar tl kuru

Küresel piyasalar güne karışık bir biçimde başladı. Yurt içinde bugün piyasaları etkileyecek önemli bir açıklama bulunmuyor. Şu anda dikkat çeken konu gün içerisinde dolar/TL paritesinin tarihi zirveyi yenilemesi oldu. Dolar/TL 7.71’e ulaştı. Kur şu anda bu seviyelerde bulunuyor. Euro/TL kuru ise 8.99 seviyesindeki seyrini devam ettiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Euro, gün içerisinde TL bazında 9 seviyesini bir kere aştı. Daha sonra ise ufak bir gerileme yaşadı.

Faiz Kararı Açıklanacak

Yurtiçi piyasalarında gözler yarın Türkiye  Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararına çevrilirken dolar/TL’de bugün yeni bir zirve geldi. Dolar/TL şu an 7.71 seviyesinde bulunuyor. Dolar/TL dün 7.67 seviyesinin üzerini görmüştü, bugün ise o seviye de aşılmış oldu.

Küresel ekonomi üzerinde toparlanma anlamında baskılar bulunuyor. Bu da yatırımcıların tedirin olmasına neden oluyor. Ayrıca ABD’de enflasyonun gerileceğine dair beklentiler, doların yüksek seviyeler görmesini sağlamış oldu.

Para Politikası Kurulu Yön Verecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısı yarın gerçekleştirilecek. Bu toplantıdan çıkan karar piyasalar tarafından izleniyor.

TCMB’nin yarın açıklayacağı faiz kararının TL seyri açısından belirleyici olacağı ifade ediliyor. Reuters’ın 17 kurum tahminleriyle yaptığı ankete göre medyan beklentisi Merkez Bankası’nın politika faizini 8.25’te sabit tutacağına işaret ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x