Yükleniyor...

Son Dakika: IOTA (MIOTA) Hack’lendi!

IOTA'nın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, en büyük 23.

IOTA MIOTA

IOTA’nın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, en büyük 23. kripto para MIOTA’nın çalıştığı IOTA ağı hack’lendi. Kullanıcılara yapılan açıklamada, Coordecide kullanımının durdurulması ve ikinci bir bildiriye kadar resmi cüzdan uygulaması olan Trinity Wallet’ın açılmaması önerisinde bulunuldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hack saldırısı sonrası siber güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını bildiren IOTA ekibi, saldırının koordineli bir şekilde gerçekleştiğini ve saldırı sonucunda bazı fonların çalındığını belirtti.

Şu ana kadar 6-7 kişinin saldırının kurbanı olduğu, bu kişilerin KYC yani kimlik doğrulaması yapmış olan kişiler olduğu bildiriliyor. Kurbanların tamamının masaüstü Trinity Wallet kullandığı, bilgisayarlardan sadece birinin macOS, diğerlerinin Windows işletim sistemini çalıştırdığı yine gelen bilgiler arasında. Ayrıca mobil cüzdanların saldırıdan etkilenmediği belirtiliyor.

Oluşabilecek kayıpların önüne geçmek için Tangle ağının durdurulduğunu açıklayan IOTA, borsalara konu ile ilgili bilgi verildiğini ve birilikte çalışıldığını belirtti.

Öte yandan MIOTA, saldırının ardından düşüşe geçti ve düne göre yüzde 6’dan fazla değer kaybetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x