Son Durum: 2022 Dünya Kupası Fan Token'ları • Coinkolik
Yükleniyor...

Son Durum: 2022 Dünya Kupası Fan Token’ları

Katar'da 2022 Dünya Kupası ilk düdüğünün çalmasıyla birlikte fan token’larında turnuva öncesi başlayan hareketlilik sürüyor.

Son Durum 2022 Dunya Kupasi Fan Tokenlari

Katar’da 2022 Dünya Kupası ilk düdüğünün çalmasıyla birlikte fan token’larında turnuva öncesi başlayan hareketlilik sürüyor.

Kripto sektörü, spor dünyası tarafından kısa süre içerisinde benimsenmiş durumda. NFT’ler, fan token’lar ve blockchain teknolojisinin kullanıldığı ürün ve hizmetler, spor organizasyonlarıyla beraber yeni değerler ortaya çıkardı. Dünyada çok sevilen sporlardan futbolda da yüzlerce iş birliği ve ortaklık kuruldu. Gündemdeki en büyük örnekleri FIFA ve Dünya Kupası’nda yer alan takımların fan token’ları olarak karşımıza çıkıyor. Dört yılda bir düzenlenen organizasyon merakla beklenirken bağlı kripto birimlerinde hareketlilikler yaşanmıştı. Turnuvanın başlangıcıdan sonra spor endüstrisine bağlı fan token’ların hareketleri nasıl ilerliyor?

2022 Dünya Kupası Fan Token’ları Ne Durumda?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fan token’ların yükselişi, 20 Kasım’da Katar’da başlayan 2022 FIFA Dünya Kupası’ndan hemen önce başladı. Dünya Kupası takipçileri 18 Aralık’ta gerçekleştirilecek final karşılaşması için gün sayıyor. CoinGecko verilerine göre kripto para birimlerinde son durum ne?

1-Arjantin Milli Takımı Fan Token (ARG)

arjantin milli takimi fan token 14 gunluk

Bu yıl Katar’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupasının ilk karşılaşmasında Arjantin, Suudi Arabistan’a 2-1 yenik düştü. Arjantin milli takımı fan token’ının (ARG) fiyatı yenilgi sonrası yüzde 30 civarında bir düşüş kaydetti. Turnuvaya 9 dolara fiyatla başlayan ARG’nin güncel fiyatı 4,56 dolar.

2-Portekiz Milli Takımı Fan Token (POR)

portekiz milli takimi fan token 14 gunluk

Katar Dünya Kupası başlangıcı öncesi POR fiyatı, 7 doların üzerindeydi. Dün akşam 3-2’lik bir skorla ilk galibiyetini alan POR için düşüş diğer token’lar gibi turnuvayla birlikte başladı. Anlık yükselişler görülse de fan token’ın fiyatı 4,01 dolara indi.

3-İspanya Milli Takımı Fan Token (SNFT)

ispanya milli takimi fan token 14 gunluk

İspanya milli takımı fan token’ı SNFT, son üç hafta boyunca yatay bir fiyat hareketine tanık oldu. Dünya Kupası öncesi fiyatı 0,50 dolara yakın olan fan token’ın değeri ilk mücadele başlamadan 0,25 dolara düştü. Turnuvada E Grubu’nun 2. karşılaşmasında İspanya, Kosta Rika’yı 7-0’lık farklı skorla mağlup etmeyi başardı. Fan token bu galibiyetle 0,35 dolara yükselse de güncel fiyatı 0,22 dolar.

4-Brezilya Milli Takımı Fan Token (BFT)

brezilya milli takimi fan token 14 gunluk

Brezilya taraftar token’ı son iki aydır düşüyor. 24 Kasım’da Fan tokeni, fiyatı yüzde 38 düşürerek mevcut fiyatı olan 0,64 dolara ulaşan direnç trend çizgisinden son dönüşüne tanık oldu. Brezilya, ilk mücadelesinde Sırbistan’a karşı 2-0’lık galibiyet aldı ve fan token fiyatı 0,73’e kadar ulaştı. Daha sonra ise 0,49 dolara geriledi.

Chiliz ve Algorand da Turnuvadan Etkilendi

Milli takım token’larına ek olarak; fan token üreticisi Chiliz (CHZ), turnuva öncesi yükseliş gösterenler arasındaydı. Turnuva başlangıcında 0,24 dolar fiyatı olan CHZ’in güncel fiyatı 0,17 dolar. FIFA ile anlaşması olan Algorand (ALGO) da ralli yakalamıştı. Algorand, turnuvaya 0,32 dolarla başlamıştı. ALGO sonraki süreçte 0,24 dolara kadar indi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x