Yükleniyor...

Son Günlerin Parlayan Yıldızı Ethereum (ETH) Performansıyla Parmak Isırtıyor

Bitcoin beş rakamlı seviyelerde işlem görüyor, beş ayın en yüksek seviyelerine gidip geliyor olabilir ve hatta kendine münhasır emojisi ile Twitter'da trend olabilir fakat Ethereum (ETH), piyasanın en büyük kripto parasından çok daha iyi performans gösteriyor.

Ethereum ETH Ether 2

Bitcoin beş rakamlı seviyelerde işlem görüyor, beş ayın en yüksek seviyelerine gidip geliyor olabilir ve hatta kendine münhasır emojisi ile Twitter’da trend olabilir fakat Ethereum (ETH), piyasanın en büyük kripto parasından çok daha iyi performans gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son yıllarda yatırımcısını üzen Ethereum, 2020 ile birlikte bu düşüş trendini tersine çevirdi ve yılın başından bu yana değerini yüzde yüzde 110 yakın oranda artırdı. Yüzde 100 yapan Ethereum böylece Temmuz 2019’dan bu yana görülmeyen seviyelere geldi. Öte yandan Bitcoin, yılın başından bu yana değerini yüzde 50’ye yakın artırarak 10 bin dolara geri dönmesine rağmen Ethereum’un performansının gölgesinde kalıyor.

“Ethereum’un Kriptografi Motoru” olarak nitelendirilen Aztec protokolünün 1 Şubat itibari ile Ethereum Blockchain’indeki yerini almasının Ether’in fiyatının yükselmesinde katalizör görevi gördüğü belirtiliyor. Bununla birlikte Ethereum yalnızca spot piyasalarda değil türev cephesinde de oldukça iyi performans gösteriyor.

Kripto para analiz şirketi Skew Markets’in sağladığı verilere göre, ETH vadeli işlemleri sunan en iyi türev borsalarının üçü bir milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaştı. Huobi, BitMEX ve OKEx, son 24 saatte sırasıyla 1.64 milyar dolardan fazla, 1.45 milyar dolar ve 1.13 milyar dolar hacimleri gördüler.

Ethereum Vadelileri ETH

Ayrıca, Ethereum’un fiyatının 12 Şubat’ta yüzde 11’in üzerinde yükselmesine türev piyasasının tepkisi oldukça agresif oldu. Söz konusu tarihte ETH vadeli işlemlerinin toplam işlem hacmi 3.3 milyar doların üzerine çıktı ve 6 ayın üzerindeki en yüksek toplam hacim görülmüş oldu. Bu seviyeler en son geçen yıl 26 Haziran’da görüldü ve ETH’nin 24 saat içinde fiyatının yüzde 11’i aşmasıyla hacim 4.6 milyar dolara kadar gelmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x