Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Son Günlerin Yükselen Değeri Ripple (XRP)'a Asya Desteği!

Son Günlerin Yükselen Değeri Ripple (XRP)’a Asya Desteği!

ABONE OL:google-news

Ripple (XRP), son bir haftada elde ettiği piyasa değeri ile göz dolduruyor. Kripto para birimi Ripple son bir hafta içinde yüzde 70 değer kazandı ve kazanmaya da devam edecek gibi duruyor. Uzmanların Ripple’ın bu görünümüyle ilgili yaptıkları yorum ise onun bir süperstar olduğu şeklinde.

Ripple’ın haftalık yüzde 70 değerlenmesinin büyük çoğunluğu 24 saat içinde yüzde 45’lik yükselişle birlikte geldi. 24 saatlik süreçteki bu değer artışı ise borsalarda olağan dışı olarak tanımlanan yüksek bir hacimin oluşmasına neden oldu.

Ripple

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘de geçtiğimiz yıl aralık ayında görülen fiyatların uçuşundan bu yanaki en yüksek XRP/BTC seviyesi görüldü.

Ripple’ın bu yükselişinin temel nedeni xRapid ürünü. Üst düzey Ripple yetkililerinden Sagar Sarbhai, CNBC’ye verdiği demeçte gelecek ay Ripple’ı kullanacak xRapid ürününün kurumsal katılımcılar için piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Ripple’a olan yatırımcı ilgisinin arttığı görülüyor. Sarbhai’ye göre, şu anda 120’den fazla banka Ripple’ın xCurrent ürününü kullanıyor, test ediyor. Ayrıca Çarşamba günü Ripple’ın toplam aktifleriyle ABD’nin en büyük 9. bankası PNC Bank ile yeni bir ortaklığa vardığı duyuruldu.

XRP’nin yükselişinin bir diğer nedeni fiyatların teknik göstergelerinde “aşırı satım” noktasına ulaşılmış olması yatıyor. Ripple’ın ticaret hacminin yükselmesine en büyük katkı ise Asya’dan geliyor. CoinMarketCap’in verilere göre, XRP’nin işlem hacminin yüzde 42’sini XRP/KRW ile XRP/JPY çiftleri oluşturuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar