Yükleniyor...

Son Tasfiyesi ile Birlikte Bitcoin Fiyatı (BTC) Ne Yöne Gidiyor?

Bitcoin, fiyatının son birkaç gün içinde elde ettiği kazançların çoğunu silmesine neden olan güçlü bir gecelik satış gördü.

Son Tasfiyesi ile Birlikte Bitcoin Fiyati BTC Ne Yone Gidiyor

Bitcoin, fiyatının son birkaç gün içinde elde ettiği kazançların çoğunu silmesine neden olan güçlü bir gecelik satış gördü. Bu satış, önemli bir direnç seviyesinde gerçekleşti ve 13.800 dolarlık satış baskısı önemli olduğunu kanıtladı.

Bu, BTC’nin 2019 yazında güçlü bir reddedilme ile karşılaşmadan önce toparlandığı tarihsel bir seviyedir. Buradaki red ciddiydi, ancak kripto para biriminin hala kendi lehine çalışan birçok faktörü var.

Kriter kripto para birimi, fiyatı 13.800 $ ‘a kadar yükseldikten sonra sert bir satış gördüğü için Bitcoin ve birleşik kripto piyasası için son birkaç saat zor geçti. Bu fiyat seviyesindeki satış baskısı önemliydi ve hızlı bir şekilde ortaya çıktı, bu da 14.000 $ ‘ı geçen sürekli bir hareket görmemizin epey zaman alabileceğini gösteriyor.

Bu düşüşün açık düşüşüne rağmen, hala boğaların lehine çalışan birçok faktör var.

Bu faktörlerden biri, şu anda spot BTC’ye olan talebi yönlendiren bir perakende ve kurumsal ilgi dalgası olduğunu göstermektedir.

Bitcoin 13.800 Dolarda Reddedildi

Yazım sırasında, Bitcoin $ 13.320 bugünkü fiyata biraz üzerinde %2 aşağı işlem görüyor. Bu, son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat civarında, ancak günlük yükseklerinden ciddi bir düşüşe işaret ediyor.

Bu düşüşün açık düşüşüne rağmen, hala boğaların lehine çalışan birçok faktör var.

Bu faktörlerden biri, vadeli işlem sözleşmelerine karşı spot Bitcoin satın almak için bir primdir ve şu anda spot BTC’ye olan talebi yönlendiren bir perakende ve kurumsal ilgi dalgası olduğunu göstermektedir.

Mevcut fiyatı etrafında destek bulup bulamayacağı, kısa vadeli görünümü hakkında önemli bilgiler sağlamalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x