Yükleniyor...

Son Veriler, Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşünden Hemen Önce Neler Olduğunu Gösteriyor!

Raporlardan elde edilen verilere göre; Bitcoin balinaları, BTC'nin 10 bin doların üzerine çıkmasının ardından varlıklarını satmak için, Binance ve BitMex gibi bazı popüler kripto para borsalarına gönderdi.

Son Veriler Bitcoin BTC Fiyat Düşüşünden Hemen Önce Neler Olduğunu Gösteriyor

Raporlardan elde edilen verilere göre; Bitcoin balinaları, BTC’nin 10 bin doların üzerine çıkmasının ardından varlıklarını satmak için, Binance ve BitMex gibi bazı popüler kripto para borsalarına gönderdi.

Bitcoin (BTC) Balina Etkinliği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Görünüşe göre Binance ve BitMex, balinalar tarafından taşınan büyük Bitcoin yığınlarının ana destinasyonları gibi görünüyor. Ayrıca, BTC düşüşünün balina girişlerinden sonra meydana gelmesi, fiyat çöküşüne balinaların neden olabileceğini tahmin ediyor.

Bu sonuç, kripto topluluğundaki birçok yatırımcıyı rahatsız ediyor. Aslında, fiyat çöküşünün verimsiz madenciler tarafından bir kapitülasyon olma eylemi olduğu yönünde bazı raporlar var. Bu tür sorunlar kripto topluluğunu yıllarca rahatsız etti.

Bitcoin (BTC) Madencileri

CryptoQuant’tan elde edilen bilgilere göre, Bitcoin madencilerinin fiyat düşüşünde etkili olmadığı gözüküyor. Gerçekten de mevcut grafik verileri, bazı küçük madencilerin fiyat düşüşünden etkilendiğini ancak çoğu madencinin beklemede olduğunu göstermektedir.

Bu durumda madenciler, piyasayı dengede tutmada ve balinaların düşüş esnasında alıp yükseldiğinde satarak, piyasayı geniş çapta manipüle etmesini önlemede büyük bir rol oynamaktadırlar. Madenciler satış yapmazsa, halihazırda dolaşımda olan mevcut BTC talep ve fiyatta artacak ve bu da balinaların piyasaya büyük ölçekli yön vermelerini engelleyecektir.