Yükleniyor...

Son Verilere Göre Bitcoin İşlemlerinde Daha Çok SegWit Kullanılıyor

En son verilere göre, daha fazla Bitcoin (BTC) işleminin artık SegWit (Segregated Witness) teknolojisini her zamankinden daha fazla kullandığını gösteriyor.

segwit bitcoin

En son verilere göre, daha fazla Bitcoin (BTC) işleminin artık SegWit (Segregated Witness) teknolojisini her zamankinden daha fazla kullandığını gösteriyor. SegWit.Space dahil çeşitli kaynaklara göre, protokolün benimsenmesi 4 Ocak itibariyle tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde 66’sına ulaştı.

Üç BTC ödemesinden ikisi SegWit

Kullanım hacmi 2019’un sonlarında önemli bir artış yaşadı ve eylül ayında yüzde 40’ken ekim ayında yüzde 60’a yaklaştı. Bununla birlikte, istatistikler varyasyona tabi. Özel bir izleme kaynağı olan SegWit.Space, mevcut yayılımı yüzde 66 olarak listeliyor. İstatistikçi Willy Woo’nun veri kaynağı olan transacationfee.info ve Woobull gibi diğer grafikler ise rakamı şu anda yüzde 59 olarak gösteriyor. Bununla birlikte, her üçü de 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana SegWit’in yükseliş eğiliminde olduğu konusunda hemfikir.

Bitcoin işlemlerinin hızını ve verimliliğini artırmak ve yığınlarını azaltmak için tasarlanan yükseltme, başlangıçta yavaş bir uygulama olarak kabul ediliyordu. Bitcoin taraftarları, teknolojiyi benimseme çabasında isteksiz olan borsaların Bitcoin ağında gereksiz bir yük oluşturduğunu savundu. Örneğin, hacim bakımından dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance henüz yükseltilmedi ve hala eski Bitcoin adreslerini kullanıyor. Platformun CEO’su Changpeng Zhao, geçen yıl mayıs ayında geliştiricilerin bu sorunu ele almak için çalışacağını iddia etti. Başka bir borsa olan BitMEX ise geçtiğimiz ay faaliyetlerine yerel SegWit desteğini ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x