Yükleniyor...

SonicWall Kripto Dolandırıcılık Raporunu Yayınladı

Genel olarak kripto para sektörü hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ederken, bu alandaki dolandırıcılık vakaları da hızla artıyor.

SonicWallin Raporuna Göre Kripto Dolandiriciliği Artiyor

Genel olarak kripto para sektörü hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ederken, bu alandaki dolandırıcılık vakaları da hızla artıyor. Son olarak siber güvenlik şirketi SonicWall tarafından hazırlanan bir raporda, finans sektöründeki kripto dolandırıcı vakalarının sayısı 2022’nin ilk yarısında yüzde 269 arttığı belirtildi.

Finans Sektöründeki Kripto Dolandırıcılığında Artış Yaşanıyor

SonicWall tarafından hazırlanan bir rapora göre, finans sektöründeki kripto dolandırıcı vakalarının sayısı 2022’nin ilk yarısında yüzde 269 artış gösterdi. Kripto dolandırıcığı, bilgisayar korsanlarının kurbanın bilgisayarına kripto para madenciliği yapan bir yazılım parçası yerleştirdiği bir tür siber saldırı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında söz konusu raporda, kurbanların genellikle istismardan habersiz oldukları ve bunun da vakaların artmasına katkıda bulunduğu belirtildi.

Bununla birlikte bu verilerdeki artış, aynı zamanda fidye yazılımı saldırılarındaki düşüşe de bağlanıyor. Bu da kripto parayla ilgili siber saldırılara artan ilginin yanı sıra fidye yazılımları etrafında daha sıkı sigorta süreçleriyle birleşiyor.

Bu yükseliş finans sektörüne yönelik saldırıların sayısı ikinci en yüksek olan satışlardan beş kat daha fazla.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner