Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Sonraki Seviye 3.000 Dolar mı? Bitcoin Daha Ne Kadar Düşebilir?

Sonraki Seviye 3.000 Dolar mı? Bitcoin Daha Ne Kadar Düşebilir?

ABONE OL:google-news

Kripto para piyasasındaki düşüş trendi devam ediyor. 5 Aralık Çarşamba günü yeni bir düşüş trendinin etkisine giren piyasada Bitcoin’in fiyatı 3.673 dolara kadar gerilemiş durumda. Kasım ayının ortasından bu yana düşüş trendinin ağır ağır hissedildiği piyasanın nereye evrileceği büyük merak konusu.

Bitcoin’in değer kaybediyor olması altcoin’leri de etkiliyor. CoinMarketCap’in verilerine göre şu anda piyasa değerine göre en büyük ilk 50 altcoin’in yüzde 98’i kırmızı görünümde. Bitcoin Cash (BCH)’daki kayıp yüzde 14’leri aşarken, Stellar (XLM)’deki kayıp yüzde 8’leri aşmış durumda. Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin durumu da farklı değil.

Kripto para piyasasının toplam değeri 5 Aralık’ta 125 milyar dolar seviyelerindeyken bugün itibariyle 117 milyar dolara kadar gerilemiş durumda. Haberi hazırladığımız sırada ise piyasa herhangi bir toparlanma eğilimi göstermiyor.

Düşüş trendiyle birlikte kripto para topluluğunun ekseri olarak dile getirdiği konu ise Bitcoin’in 3.000 doları göreceği. Amiral kripto para birimi Bitcoin 25 Kasım 2018’de 3.465 doları görerek yılın en düşük seviyesine düşmüştü. O günden bu yana hafif toparlanmalar ile 4.000 doların üstüne çıksa da bu seviyelerde tutunamadı. Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Willy Woo, Ekim ayında Bitcoin’in 2019’un ilk çeyreğine kadar dip seviyeleri göremeyeceği yönünde bir değerlendirmede bulunmuştu.

Piyasa analiz uzmanlarına göre, Bitcoin’in destek seviyesi yeterince güçlü olmazsa düşüş devam edecek ve 3.000 dolarlık seviye bir sonraki hedef haline gelecek. Piyasanın mevcut gidişatı tüm bu iddiaları destekliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCCN
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar