Yükleniyor...

Sosyal Deney: Üniversite Öğrencileri 1 BTC Yerine 1 ABD Dolarını Seçti

Capital Creators tarafından yapılan sosyal deneyde, ABD'deki California Boulder Üniversitesi öğrencilerinin büyük çoğunluğunun 1 BTC yerine 1 ABD dolarını seçtiği görülüyor.

1 BTC ve 1 ABD Doları

Capital Creators tarafından yapılan sosyal deneyde, ABD’deki California Boulder Üniversitesi öğrencilerinin büyük çoğunluğunun 1 BTC yerine 1 ABD dolarını seçtiği görülüyor.

Karar, görünüşte şu anda hayatınızda alabileceğiniz en kötü finansal kararlardan biri olsa da, çalışmanın yaratıcıları bunun sadece bilgi eksikliği ve dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi farkındalığındaki düşüklüğün bir sonucu olduğunu söylüyorlar. Onlara göre, Bitcoin hakkında insanlara öğretilmesi ve anlatılması gereken daha birçok şey var ve kripto para birimi için ana akım benimsenmesi hala gerçekleşmiş değil.

1 BTC karşısında 1 ABD dolarını seçen öğrencilerin Bitcoin’in ne olduğu hakkında hiçbir fikrinin olmaması göze çarpıyor. 1 BTC’ye karşın 1 ABD dolarının tercih edilmesinin altında yatan neden ise doların fiziksel bir varlık olmasından kaynaklanıyor. Bir öğrencinin elindeki Bitcoin’e erişimi sağlayan şifrenin kaybolmasının oldukça kolay olduğunu anlatarak 1 ABD dolarının asla kaybolmayacağını savunması ise oldukça dikkat çekici.

Bitcoin’i seçen öğrencilerinden birisi ise muhtemelen ne yaptığının farkında değil. Çünkü o an için Bitcoin’ini nasıl alacağını bilmiyor gibi görünüyor ve 1 BTC mi 1 ABD doları mı sorusuna öylesine 1 BTC cevabını vermiş gibi duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x