Yükleniyor...

“Sosyal Fayda için Hackathon” Etkinliği Başlıyor

Yenibirlider Derneği tarafından gerçekleştirilen "Sosyal Fayda için Hackathon" etkinliği başlıyor.

Sosyal Fayda icin Hackathon Etkinligi Basliyor

Yenibirlider Derneği tarafından gerçekleştirilen “Sosyal Fayda için Hackathon” etkinliği başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Paribu, 10. yılını kutlayan Yenibirlider Derneği’nin yeni etkinliğine destek sağlıyor. Ana teması “Yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sosyal etki yaratacak fikirler” olan “Sosyal Fayda için Hackathon” etkinliği için başvurular başladı.

Paribu İş Birliğiyle Hackathon Etkinliği Başlıyor

Paribu bu doğrultuda, gençleri yeni nesil teknolojiler kullanarak sosyal fayda yaratmaya davet eden “Sosyal Fayda için Hackathon” etkinliğinde Yenibirlider Derneği ile iş birliği yapıyor.

6-17-18 Eylül 2022’de düzenlenecek etkinliğe, 8–28 Ağustos 2022 tarihleri arasında başvurulabilecek. Katılımcıların, alanında uzman kişilerin konuşmalarını dinleme, onlardan geri bildirimler alma ve projelerini bir adım ileri taşıma şansı yakalayacakları “Sosyal Fayda için Hackathon”, ilham verici ve öğretici bir üretim ortamı yaratmayı hedefliyor.

Hackathon’a Kimler Başvurabilir?

16-17-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek “Sosyal Fayda için Hackathon”a, üniversitede lisans eğitimine devam eden ve yazılım, tasarım ve yönetim görevini üstlenecek 3 kişilik ekibe sahip gençlerin katılım sağlayabiliyor.

Katılımcıların, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan “Yoksulluğa Son”, “Nitelikli Eğitim”, “Temiz Su ve Sanitasyon” başlıklarından en az birine yönelik sosyal fayda yaratması ve bu faydayı yeni nesil teknolojiler (Blokzincir, Web 3.0, yapay zeka vb.) aracılığıyla yaratması bekleniyor.

8 Ağustos 2022’de başvuruları açılan etkinlik hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x