Yükleniyor...

Soyguncular Benzin İstasyonundaki Bitcoin ATM’sini Çalıp Kayıplara Karıştı

Geleneksel ATM'lerle benzer bir çalışma yapısına sahip olan Bitcoin ATM'leri (BTM) çok fazla nakit depolayabiliyorlar.

Lightning Network Bitcoin ATM

Geleneksel ATM’lerle benzer bir çalışma yapısına sahip olan Bitcoin ATM’leri (BTM) çok fazla nakit depolayabiliyorlar. Bu nedenle Bitcoin ATM’leri son dönemde soyguncuların gözde hedefleri arasında yer alıyor.

Yerel medya organında yer alan rapora göre ABD’nin Kentucky eyaleti sınırları içerisinde yer alan Lexington kentindeki bir benzin istasyonuna giren soyguncular Bitcoin ATM’sini hedef aldı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin ATM’sinin hiçbir şekilde sabitlenmemiş olması da soyguncuların işini daha da kolaylaştırdı. Olayın failleri, gri bir pikapla olay yerinden fark edilmeden kaçmayı başardı. Polisin Bitcoin ATM’si soyguncularını yakalayabilmek için yeterli kanıta sahip olup olmadığı ise bilinmiyor.

Geleneksel ATM’lere kıyasla daha kolay lokma olarak görülen Bitcoin ATM’leri, çoğunlukla herhangi bir yere sabitlenmeden kullanılıyor.

Her ne kadar son dönemde Bitcoin ATM’lerine yönelik bir çok saldırı ve hırsızlık girişimi gerçekleştirilse de Bitcoin ATM’lerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. CoinATMRadar verilerine göre şu anda dünyanın dört bir yanında 14 bini aşkın Bitcoin ATM’i bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x