Yükleniyor...

S&P 500 Yeni Zirveye Ulaşırken Bitcoin 12 Bin Doların Altına Düştü! Peki, Tesadüf Mü?

Bitcoin (BTC) için geçen günler harikaydı ve BTC, her geçen gün daha yüksek desteğin üzerinde oturuyordu.

SP 500 Yeni Zirveye Ulasirken Bitcoin 12 Bin Dolarin Altina Dustu Peki Tesaduf Mu

Bitcoin (BTC) için geçen günler harikaydı ve BTC, her geçen gün daha yüksek desteğin üzerinde oturuyordu. Haftanın başında 12.000 doların üzerine çıkarak 12.200 dolara kadar yükseldiğinden bu yana, en büyük varlık yatay harekete ediyor. Bu önemli pozisyon, ayıların geri çekilmesine ve BTC’nin 12.500 doları geçmesi ve hafta sonunda 13.000 dolara kadar yükselmesi için bir fırsat sundu. Ancak ABD’de ticaret günü başladığında borsa boğaları güçlü bir açılış yaptı. Hisse senetleri güçlü bir başlangıca sahipken, kripto yatırımcıları sarsıldı ve ani bir çöküşe yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekonomik veriler de, özellikle işsizlik rakamlarının düşmesi, 2. teşvik paketi etrafındaki yeni gelişmeler ve ABD-Çin ticari ilişkilerinde iyileşmeler gözüküyor. ABD’deki uzun süren kasvetli ekonomik hava, yatırımcıların öne geçmesi ve hisse senetlerini yukarı çekmesiyle değişecek gibi görünüyor. S&P 500, Salı sabahı 3393.52 ile gün içi rekoru kırdı. Bu, 19 Şubat’ın en yüksek seviyesi olan 3386.15’inde geçildiğini gösteriyor.

Piyasalar Mantığa Ters Hareket Ediyor

Ancak yine, birkaç önemli analistin de belirttiği gibi, hisse senedi piyasalarının devam eden olumlu performansı her türlü ekonomik mantığa ters duruyor.

Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, yüksek S&P 500 rekoru hakkında bir yorum yaptı. Bir tweet’te takipçilerine, sadece birkaç ay önce ABD’nin bir ATH niceliksel gevşeme politikası başlattığını ve şimdi yeni bir S&P 500’ün tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu hatırlattı. Bu gelişmeler yaşananların tesadüf olmadığını gösteriyor.

ABD, FED aracılığıyla, hükümeti, ekonomiyi ve borsaları, pandeminin ekonomik etkisinden kurtulmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacağını açıkça belirtti. Bunu yapmanın yollarından biri olarak ABD, basitçe daha fazla para basmak ve piyasaya sürmek olan Niceliksel genişleme yolunu seçti. Büyük ölçekli varlıkları satın alarak, talep yüksek kalır ve fiyatlar ayakta kalır. Aşırı durumlarda, bu, FOMO’yu veya bazı varlıkların etrafında heyecanı tetikleyebilir ve fiyatların roketlendiğini görebiliriz.

Bitcoin (BTC): İlk ve Son

Ancak bu açık bir manipülasyondur ve korkunç sonuçları vardır. Daha fazla para devalüasyon ve uzun vadede enflasyon demektir. Bu aynı zamanda artan bir ulusal borç anlamına gelir ve ABD şu anda 26 trilyon doların üzerinde borca sahip. Tüm bunların etkileri ortaya çıkmaya başladığında, 2008’de görüldüğü gibi çöken ilk yer borsalar olacak. Yani bu piyasalar şu anda güçlü görünseler de çökmeleri çok yakın.

Öte yandan Bitcoin, yalnızca nicel sıkılaştırmada sağlam değil, aynı zamanda ekonomik veya politik kriz zamanlarında güvenli bir sığınaktır.

12.000 doların altına düştüğünden bu yana, en iyi dijital varlık 11.800 dolarlık güçlü bir direncin altında kaldı. Son boğa trendinin raydan çıkmasıyla birlikte yatırımcılar arasında bazı satın alma tereddütleri var. Kısa vadede en yüksek seviye yeniden test edilemediği sürece daha fazla düşüş bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x