Yükleniyor...

S&P, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Endekslerini Başlattı

Yatırımcılar, S&P DJI tarafından başlatılan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) endekslerinden yararlanabilecekler.

SP2

Yatırımcılar, S&P DJI tarafından başlatılan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) endekslerinden yararlanabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

S&P Bitcoin Endeksi, S&P Ethereum Endeksi ve S&P Crypto Mega Cap Endeksi (Bitcoin ve Ethereum’un bir kombinasyonu), perakende yatırımcıların bu iki dev kripto para birimine kolayca yatırım yapmalarına olanak tanıyacak.

Uzun Zamandır Beklenen Bir Hamle

İnsanlar uzun zamandır kripto para fiyatlarını takip eden geleneksel bir finans ürünü bekliyorlar. S&P geçtiğimiz yıl, 2021’de bir kripto para endeksinin çıkacağını duyurdu ve bu sözlerini yerine getirdiler.

Yeni endeksler, eski finans dünyasında izleme ve kıyaslama araçları olarak kullanılabilirler. Ayrıca yetkili bir kaynaktan gelen daha güvenilir fiyatlandırma verilerine ulaşılabilir. S&P, bu hareketin yatırımcıların kripto para birimi varlık sınıfına erişimini kolaylaştıracağını umuyor ve bunun spekülatif ve değişken kripto piyasasının bazı risklerini azaltacağını iddia ediyor.

Her ne kadar hala ETF gibi yatırımcıların direkt olarak satın alabilecekler kripto para birimlerine endeksli bir ürün söz konusu olmasa da, S&P’nin bu hareketi hisse senedi ve ETF dünyasında kripto para birimi piyasasının etki alanını meşrulaştırmaya ve sağlamlaştırmaya hizmet ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x