Yükleniyor...

S&P Dow Jones, Kripto Para Endeksini Kullanıma Sunacak

S&P Dow Jones Indices, 2021’de kripto para birimi endekslerini başlatacağını duyurdu

dpw jones bitcoin

S&P Dow Jones Indices, 2021’de kripto para birimi endekslerini başlatacağını duyurdu. Bu gelişme kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yarattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finansal veri sağlayıcısı S&P Global Inc’in bir bölümü olan S&P Dow Jones Indices bugün yaptığı açıklamada, 2021’de kripto para birimi endekslerini piyasaya süreceğini ve onu yeni oluşan varlık sınıfına giren en son büyük finans şirketi haline getireceğini söyledi.

New York merkezli sanal para şirketi Lukka’nın en çok işlem gören 550’den fazla kripto paranın verilerinin kullanılacağı açıklandı. S&P ve Lukka yaptıkları ortak bir açıklamada, S&P’nin müşterilerinin kripto para birimleri üzerinde özelleştirilmiş endeksler ve diğer kıyaslama araçları oluşturmak için endeks sağlayıcısı ile birlikte çalışabileceklerini söyledi. S&P ve Lukka, daha güvenilir fiyatlandırma verilerinin yatırımcıların yeni varlık sınıfına erişimini kolaylaştıracağını ve çok değişken ve spekülatif piyasanın bazı risklerini azaltacağını umuyor.

S&P Dow Jones Indices küresel inovasyon ve strateji başkanı Peter Roffman, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimleri gibi dijital varlıklar hızla gelişen bir varlık sınıfı haline gelirken, bağımsız, güvenilir ve kullanıcı dostu karşılaştırmalar için doğru zaman.”

Kripto Para Birimlerinin Benimsenmesinde Önemli Rol Oynayacak

Dünyanın en tanınmış endeks sağlayıcılarından birinin hareketi, kripto para birimlerinin daha yaygın yatırımlar haline gelmesine yardımcı olabilir. Bitcoin, dolar karşısında rekor seviyelerde yükselmeye devam ederken, kripto para birimlerinin özellikle Bitcoin’in enflasyona karşı bir korunma ve güvenli bir liman olduğunu söyleyen yatırımcıların sayısı da arttı. Bitcoin, bu yıl yaklaşık olarak %170 civarında yükseldi.

Kripto para birimleri on yıldan fazla bir süredir piyasada, ancak son birkaç yılda büyük finans şirketlerinden daha fazla ilgi görmeye başladı. Fidelity Investments ve Nomura Holdings Inc gibi büyük firmalar kurumsal yatırımcılar için Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almaya başlarken, büyük borsalar da Bitcoin türevleri sunmaya başladı.

Daha genel piyasa altyapısının ortaya çıkması, varlık sınıfını kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirdi ve Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi hedge fon yöneticileri, geniş yatırım stratejilerine Bitcoin’i dahil ettiklerini açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x