Yükleniyor...

SpaceX Adı İle Youtube’da Bitcoin Dolandırıcılığı Yapılıyor

Reddit'de yapılan bir paylaşıma göre, Youtube üzerinde Elon Musk ve SpaceX adı altında Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı yapılıyor.

spacex araciligi ile bitcoin dolandiriciligi

Reddit’de yapılan bir paylaşıma göre, Youtube üzerinde Elon Musk ve SpaceX adı altında Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı yapılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan bu yayınlar bu tarz paylaşımlara kolaylıkla inanan kullanıcılar için gerçekleştiriliyor ve kullanıcıların paraları bu şekilde dolandırılıyor. Dolandırıcılar ayrıca kurmuş oldukları web sitesinde, Bitcoin adresleri ve Falcon 9 lansmanından görüntüler kullanıyor.

Özellikle Twitter üzerinde sıklıkla karşılaştığımız kripto para dolandırıcılığı, son günlerde Youtube üzerinde artış göstermeye başladı. Youtube bu konu üzerine bazı yaptırımlar üzerine çalışmalar sürdürse de bu yaptırımlar yeterli gelmiyor.

Yazım sırasında halen yayına devam eden SpaceX adı altında dolandırıcılık yapan kullanıcıların videolarının izlenme sayısı 23.200 seviyesine ulaştı ve hızla artmaya devam ediyor; aynı zamanda mağdur sayısı da orantılı olarak artıyor.

Ripple Youtube’a Dava Açtı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’da benzer şekilde dolandırıcıların isminin kullanılmasına maruz kaldı. Garlinghouse da mağdurlar tarafından ölüm tehditleri aldığını ve Youtube’un bu konu üzerinde yeterli önlemler almadığı gerekçeleri ile konuyu mahkemeye taşıdı.